Lezzet Durakları - GeziBilen

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Van
12 Gezi Noktası
35 Km
46.020 Adım
1.403 Kalori

Dünyada yalnızca Van Gölü’nde yetişen inci kefalini daha önce hiç tattınız mı hem de tandırda? Peki ya Van’ın meşhur ciğerinden yediniz mi hem de köfte formunda? Ooo tamam tamam durum böyleyse kavut falan diye hiç sormayacağız, yöresel lezzetler işin ustalık gerektiren kısmı. O halde midemizi rahatlatıp Van’ın eşsiz yiyeceklerini tadacağımız rotamız başlıyor!

Her ne kadar kahvaltısıyla ve otlu peyniriyle tanınsa da Van, kendine has lezzetlerini kendine has pişirme yöntemleriyle tüketen bir şehir… Hiçbir yerde bulamayacağınız balığın ızgarasını yemek öyle herkese nasip olmaz! Ancak baştan söyleyelim, bulunduğunuz noktadan kilometreleri gözden çıkartmanız lazım bu harika lezzeti deneyimleyebilmek için… Eh mademki Van’dayız, o halde buyurun bu lezzetleri teker teker yiyelim.

Sizlere sabah kahvaltısından akşam yemeğine ve hatta sonrasında tatlısına kadar leziz mi leziz bir rota hazırladık. Üstelik yolculuğumuzun sonunda midenizde herhangi bir ağırlık hissetmeyecek ve soda içme gereği bile duymayacaksınız. Hepsi birbirinden lezzetli ve yemesi keyifli bu yemekler için hazırsanız başlayalım!

Yorumlar

 • QjVceDNp
  12.04.2022 19:17

  Van kahvaltısı ve otlupeynirin yanısıra yöresel keledoş, tandırda Van balığı ile ayran aşı, acem köftesi, erişte aşı, sengeser, murtuğa, kavut, Van çöreği diğer belli başlı yöresel yemekleridir...

 • mfk
  13.04.2022 10:36

  keledos olsada yesek:)

 • livaneligezgin
  13.03.2022 04:27

  Van çöreğide oldukça lezzetli

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota