5 Günde Antik Kent Rotası - GeziBilen

5 Günde Antik Kent Rotası

5 Günde Antik Kent Rotası

Antalya
18 Gezi Noktası
576 Km
755.292 Adım
23.027 Kalori

Binlerce yıllık tarihe sahip bir liman kenti olan Antalya’da yaşamış ve kültürel zenginliği ile adını tarih kaynaklarına altın harflerle kazımış medeniyetlerin izini sürmeye ne dersiniz?

Tarihin tozlu sayfaları arasında bir gezinti için sizlere harika bir rota hazırladık. Zamanda yolculuk yaptığınızı düşüneceğiniz antik kent rotamızda neler var neler. Harika bir kahvaltıyla başlayacak, antik kentler arasında gezinirken bir kraliçeye atfedilmiş plajda denize gireceksiniz. Girmeseniz bile fotoğraf çekip, manzara izlemek de harika olacak. Türkiye’nin en güzel manzarası seçilerek ödül almış olan Gelidonya Feneri’nden, Noel Baba’nın memleketine kadar birçok durak sizlerle buluşmak için bu rotada toplandı. Dünyanın ilk tiyatro sahnelerinden birinde “Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu.” tiradını da Shakespeare’den alıntılayarak haykırabilirsiniz. 2020 yılı, kendisine atfedilen Patara’da da kalıntıları incelerken oranın mistikliğine kendinizi kaptırabilirsiniz. 

Yapılacak şey çok. Ne de olsa rotamız en az beş gün sürecek. Bu hazinelerle tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeye gerek yok. 

O halde meraklı bakışlarınızla tebessümünüz yüzünüze yerleştiyse ve elbette ayaklara da en rahat ayakkabı giyildiyse yola koyulalım. Bu arada hatırlatalım, rotamız boyunca bol bol fotoğraf çekeceksiniz. O yüzden en harika kareleri yakalamak ve sosyal medyanızı coşturmak adına elinizdeki tüm ekipmanların şarjlarını sonuna kadar doldurunuz. Artık başlayalım, buyursunlar...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota