Ön Bilgilendirme Formu<!-- --> - GeziBilen

Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1) HİZMET VEREN

Ünvanı : Bilen Bilişim Teknolojileri Ticaret LTD. ŞTİ.
Adresi : Balmumcu Mh. Bestekar Şevkibey Sk. No:26/2 Beşiktaş/İSTANBUL
V.D./No : Beşiktaş /  1710590578
Mersis : 0171-0590-5780-0001
Telefon : 0(212) 274 21 21
Faks :
Web Adresi : www.gezibilen.com
E-mail : merhaba@gezibilen.com

2) ALICI

Adı/Soyadı:
E-Mail:

3) MOBİL UYGULAMA

Sözleşme konusu hizmetin tüm vergiler ve masrafları dahil toplam fiyatı: Sözleşme konusu hizmetin toplam fiyatı, www.gezibilen.com internet sitesinde ilan edilir ve yayımlanmış olan Mesafeli Satış Sözleşmesi hesaplama usulüne göre belirlenir.
Hizmet bedelinin ödenme şekli: Kredi Kartı – Banka Havalesi
Dijital içeriğin hangi donanım ya da yazılımla birlikte çalışabileceğine ilişkin bilgi: GeziBilen, internet erişimi olan kişisel bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerde çalışır.
Teslimat şekli: GeziBilen mobil uygulaması üzerinden hizmet sağlanır.
Sağlayıcının şikâyetlere ilişkin çözüm yöntemleri: Sözleşme konusu hizmet ile ilgili şikâyetler, hizmet sağlayıcının yukarıda belirtilen iletişim bilgileri aracılığıyla yapılabilir. Sağlayıcı, söz konusu şikâyetleri çözmek konusunda elinden gelen çabayı gösterecektir. En yeni teknolojilerin takip edilmesi, problemi çözmeye yönelik uygun işbirliklerinin kurulması ve hizmet alınması gibi çok farklı çözüm yollarını özenle uygulayacaktır. Söz konusu şikâyetlerle ilgili alıcılara geri bildirimde bulunulacaktır.

4) GENEL HÜKÜMLER

4.1. Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde; 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

4.2. Taksitli satış hallerinde ALICI’nın temerrüde düşmesinin hukuki sonuçları hususunda, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince HİZMET VEREN; taksitle satış sözleşmesinde tüketicinin taksitleri ödemede temerrüde düşmesi durumunda, HİZMET VEREN olarak kalan borcun tümünün ifasını talep etme hakkını ve diğer yasal haklarını saklı tutmuştur.

4.3. ALICI, www.gezibilen.com internet sitesinde ve GeziBilen mobil uygulamasında sözleşme konusu ürünün/hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. ALICI iş bu “Ön Bilgilendirme Formu”nu elektronik ortamda teyit etmekle mesafeli satış sözleşmesinin akdinden önce, HİZMET VEREN tarafından ALICI’ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere/hizmetlere ait temel özellikler ürün/hizmetin tüm vergiler dâhil fiyatı, cayma hakkı ile ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edinmiş olduğunu teyit etmiş olur.

4.4. İşbu ön bilgilendirme formu kapsamında verilen bilgilerin, kullanılan uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırt etme gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verildiği işbu Ön bilgilendirme formu kapsamında belirtilmiştir.

5) CAYMA HAKKI

5.1. ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin mal/hizmetin kullanılmamış olması şartıyla cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için HİZMET VEREN’e yapılacak olan cayma bildirimi, malın tesliminden itibaren 14 (ondört) günlük süre içinde Mesafeli Satış Sözleşmelerine Dair Yönetmelik gereğince ALICI tarafından, yazılı veya bir sürekli veri taşıyıcısı yoluyla yapılmalıdır. O nedenle ALICI;

5.1.a Hizmet VEREN’in Balmumcu Mh. Bestekar Şevkibey Sk. No:26/2 Beşiktaş/İSTANBUL açık adresine yazılı,

5.1.b Müşteri hizmetleri telefon hattı 0(212) 274 21 21,

5.1.c merhaba@gezibilen.com adresine e-mail aracılığıyla, iade talep etmelidir.

5.2. Cayma hakkının kullanılamayacağı haller;

5.2.1. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Bununla birlikte cayma hakkının kullanılamayacağı haller şöyledir; ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan tek kullanımlık ürünler, cihaza indirilebilen ürün/hizmet/ses/görüntü kayıtları, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar ile ses veya görüntü kayıtlarının, yazılım programlarının ve bilgisayar sarf malzemelerinin ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir.

5.2.2. Kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

5.3. Cayma hakkının kullanılması halinde,

5.3.1. Üçüncü kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürün, HİZMET VEREN’e gönderilmek üzere kargoya teslim edilirken fatura aslı da, iade bölümü doldurularak (İade edilmek istenen ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) ürün ile birlikte cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yöneltildiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde gönderilmesi gereklidir.

5.3.2. SATICI, cayma bildiriminin ve iade edilmek istenen ürünün kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 (ondört) günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan tüm belgeleri ALICI’ya iade etmek ve malı iade almakla yükümlüdür.

5.3.3. İade tutarları sipariş esnasında kullanılan ödeme metodu ile geri ödenir. Alışverişlere ilişkin iade tutarları ALICI’nın kredi kartı hesabına yapılır. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır.

6) ALICI’NIN İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİ

6.1. İşbu ön bilgilendirmenin uygulanmasında, ALICI şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca açıklanan değere kadar ALICI’nın mal/hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

6.2. ALICI, bu ön bilgilendirme formunu okuduğunu ve içerdiği hükümleri, mesafeli satış sözleşmesi hükümlerini okuduğunu ve içerdiği hükümleri tüm koşulları ile kabul etmiş sayılır.

SATICI : Bilen Bilişim Teknolojileri Ticaret LTD. ŞTİ.
ALICI :
TARİH :

 

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

    2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

    Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

    Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler