Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Kastamonu
18 Gezi Noktası
180 Km
235.508 Adım
7.180 Kalori

Tabiat ananın ayrıcalık tanıdığına emin olduğumuz doğal güzellikleriyle görsel bir şölen sunan, tarihi ve dini geçmişiyle de yüreklerde en saygıdeğer köşkün sahibi olan Kastamonu’yu keşfetmeye doyamayanlar için hazırladığımız enfes rotamızdan selamlar! 

Doğası müthiş, havası temiz mi temiz, tarihi desen oldukça eski, dini açıdan bakıldığında ise ‘Evliyalar Şehri’ olarak anılmış bir yerden bahsediyoruz. Elbette sayısız hazinesi var, keşfedilmesi gereken yerleri mevcut. Peki biz bu noktada ne yaptık? Vakti olanlara, bu şehri gezip görmeye gelenlere özel zaman kısıtlaması yok ise en çok görülesi yerleri listeledik. Ne kadar enfes bir yolculuğun sizi beklediğine inanamayacaksınız!

Ilgaz Dağları Milli Parkı’na gideceğiz mesela bu rotada, Anadolu’nun en enteresan mezar tasvirlerini inceleyeceğiz, yetmeyecek bir şelalenin etrafında oturup suyun sesiyle huzur bulacağız. Kafi gelmeyecek şehrin kalesine çıkacağız. Yok diyeceğiz, bu da yetmez. Kalkıp müze müze gezeceğiz. Köprülerde fotoğraf da çekineceğiz, şehrin en güzel yerlerinde yemek de yiyeceğiz… Ancak şimdiden söyleyelim ki, bu rota bir günde bitmez ama iki gün bizlerle buraları gezdikten sonra bizi özletir. Lafı çok uzattık, hadi başlayalım...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler