5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Şanlıurfa
10 Gezi Noktası
5 Km
5.942 Adım
181 Kalori

İbrahim peygamberin ateşe atıldığı rivayet edilen Balıklıgöl’de kutsal balıklara yem atmayı da ihmal etmeyeceğimiz Şanlıurfa’da beş vakit namaz ibadetiniz için beş ayrı camide namaz kılmaya hazır mısınız?

Bilenler bilir, dinler tarihi boyunca Şanlıurfa topraklarında pek çok peygamberi konuk etmiştir. Bu nedenledir ki kendisine ‘Peygamberler Şehri’ denir. Karış karış her toprağı maneviyat yüklü bu şehirde her vakit namazınızı başka bir mukaddes camide kılabilmek ne kadar da güzel olurdu değil mi? GeziBilen ailesi olarak biz de bu düşünceyle yola çıkıp, hem bu şehrin güzeller güzeli mutfağında yemek yiyebileceğiniz hem tarihi mekanlarını görüp, keşfedebileceğiniz hem de en eski ve maneviyat yüklü camilerinde namaz kılabileceğiniz bir rota hazırladık. 

Şanlıurfa’da tarihi değere haiz 42 adet camii ve mescit bulunsa da bizler rotamız dahilinde bu değerlerin en meşhurlarını ziyaret edeceğiz. Fırfırlı Camii’nde sabah namazı ile başlayacağımız yolculuğumuz, yatsı namazımızı Mevlevihane Camii’nde kılarak sonlanacak. Bu yüzden bizlere sabahın en erken saatlerinden yatsı namazı sonrasına kadar bir tam gününüzü ayırmanız gerek. Kadim şehir Şanlıurfa’nın mukaddes topraklarını adım adım arşınlayacağımız rotamız hazırsanız başlıyor!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota