5 Vakit İbadet
5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Şanlıurfa

Gezi Noktaları

10 yer

Mesafe

5 Km

Adım

6.517 yer

Kalori

199


Rota Bilgilendirme

İbrahim peygamberin ateşe atıldığı rivayet edilen Balıklıgöl’de kutsal balıklara yem atmayı da ihmal etmeyeceğimiz Şanlıurfa’da beş vakit namaz ibadetiniz için beş ayrı camide namaz kılmaya hazır mısınız?

Bilenler bilir, dinler tarihi boyunca Şanlıurfa topraklarında pek çok peygamberi konuk etmiştir. Bu nedenledir ki kendisine ‘Peygamberler Şehri’ denir. Karış karış her toprağı maneviyat yüklü bu şehirde her vakit namazınızı başka bir mukaddes camide kılabilmek ne kadar da güzel olurdu değil mi? GeziBilen ailesi olarak biz de bu düşünceyle yola çıkıp, hem bu şehrin güzeller güzeli mutfağında yemek yiyebileceğiniz hem tarihi mekanlarını görüp, keşfedebileceğiniz hem de en eski ve maneviyat yüklü camilerinde namaz kılabileceğiniz bir rota hazırladık. 

Şanlıurfa’da tarihi değere haiz 42 adet camii ve mescit bulunsa da bizler rotamız dahilinde bu değerlerin en meşhurlarını ziyaret edeceğiz. Fırfırlı Camii’nde sabah namazı ile başlayacağımız yolculuğumuz, yatsı namazımızı Mevlevihane Camii’nde kılarak sonlanacak. Bu yüzden bizlere sabahın en erken saatlerinden yatsı namazı sonrasına kadar bir tam gününüzü ayırmanız gerek. Kadim şehir Şanlıurfa’nın mukaddes topraklarını adım adım arşınlayacağımız rotamız hazırsanız başlıyor!

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler