Gezi Listeleri

Gezi Listeleri

osmanlidan-cumhuriyete-lezzet-tuneli

Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Lezzet Tüneli

İstanbul

Ailecek sevdiklerimizle bir araya gelip yeni lezzetler denemeyi çok seviyoruz. Yeni nesil deneyimlerimiz kadar tarih ve geleneklerle örülü mekanlarda geçmişe bir yolculuk yapmak da ayrı bir keyif veriyor. Bir anne olarak, çocuğumun da aynı zengin kültürle büyümesini önemsiyorum. Bu nedenle, gezdiğimiz her yerde damak tadımızı keşfetmenin yanı sıra, kültürel mirasımızı da yaşatmaya özen gösteriyoruz. Bu mekanlarda yaptığımız tadım ve deneyimlerimizi paylaşarak, birlikte geçirdiğimiz keyif dolu anları çocuğumla birlikte hatırlamak beni mutlu ediyor. Hazırladığım bu gezi listesinde, asırlık tarihlerden günümüze uzanan ve köklü yemek kültürümüzü yaşatan restoran ve tatlıcıları bulacaksınız. İşte hiçbir yerde bulamayacağınız, türlü sebze, meyve ve baharatları ustalıkla harmanlayarak muhteşem lezzetler sunan mekanlar...
istanbul-kazan-ben-kepce

İstanbul Kazan Ben Kepçe

İstanbul

Ah, girişimcilik! Bu macera, yaptığın işi bilerek, severek ve korkmadan yürütmek kadar özel mola yerleriyle de dolu. Bugün, ruhumu dinlendiren, damak tadımı şımartan ve "Evet, orayı biliyorum ama senin bakış açınla daha bir başka" diyebileceğiniz önemli noktaları paylaşacağım. Şu anlık liste 14 durakla sınırlı ama daha fazlası yolda. Girişimcinin yolu, beklenmedik lezzet duraklarıyla süslü, devamını kaçırmayın! Hazırlayan: Samet Özdemir
gormeden-gitme

Görmeden Gitme

İstanbul

İstanbul denince akla gelen simgesel noktalar vardır. İstanbul'un tarihini, dokusunu, gündelik yaşantısını, kısaca ruhunu hissedebileceğiniz yerler. Şehirde kaybolmanın tam sırası.
gemilerin-yareni-deniz-fenerleri

Gemilerin Yareni Deniz Fenerleri

İstanbul

Uzun yıllardır Boğaz'ın sularını aydınlatan ve gemicilere yol gösteren deniz fenerlerini keşfedin.
temizligin-simgesi-hamamlar

Temizliğin Simgesi Hamamlar

İstanbul

Osmanlı döneminden günümüze ulaşan bu müstesna mekanlar, geleneksel Türk hamam kültürünü yaşatır. Göbektaşı ritüeli, tarih kokan atmosferi ve şehrin gürültüsünden uzaklaşma imkanıyla, İstanbul hamamları, ziyaretçilere hem bedensel hem de zihinsel bir yenilenme vadeder.
istanbulun-meshur-sinagoglari

İstanbul'un Meşhur Sinagogları

İstanbul

İstanbul'un sinagogları, şehrin çok kültürlü ve hoşgörülü yapısını yansıtan önemli dini ve kültürel merkezlerdir. Tarihi yarımadadan Galata'ya, Balat'tan Kuzguncuk'a uzanan bu kutsal mekanlar, Osmanlı İmparatorluğu'nun zengin tarihinde Yahudi topluluğunun izlerini taşır.
istanbulun-tarihi-okullari

İstanbul'un Tarihi Okulları

İstanbul

Eğitim tarihine ışık tutan miraslarıyla Osmanlı döneminden günümüze uzanan bu okullar, göz alıcı mimarileriyle ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.
lezzet-dolu-istanbul

Lezzet Dolu İstanbul

İstanbul

Tarihi çarşılarından yükselen baharat kokuları ve meşhur Türk mutfağı ile bir araya gelen İstanbul, gastronomi tutkunlarını unutulmaz bir lezzet yolculuğuna davet ediyor.
olmazsa-olmazlar

Olmazsa Olmazlar

İstanbul

İstanbul'un tarihi yarımadası, zamanın izlerini taşıyan bir açık hava müzesi gibidir. Eşsiz mimari yapıları, tarihi camileri ve çarşılarıyla ziyaretçilere geçmişin izlerini hatırlatır. Boğaz'ın kıyısında tarihle iç içe unutulmaz bir yolculuk sunar.
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

    2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

    Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

    Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler