Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Van
8 Gezi Noktası
8 Km
7.217 Adım
220 Kalori

Doğu’nun Paris’ini gezmek için bir günden az zamanınız bile olsa ‘Çok Zamanı Olmayanlar’ isimli rotamızla Van’ın tüm harikalarını görebileceksiniz. Yolculuğumuz esnasında Van kedisi de seveceksiniz, kalesine de çıkacaksınız. Dünyaca ünlü eşsiz Van Gölü’nün manzarasında büyülenip bu şehrin tarihinin keşfine doyamayacaksınız aslında ama vaktimiz sınırlı!

Hiç merak etmeyin, destinasyonumuzun çoğunluğunu Van’ın merkezinde bulunan eserler kapsıyor. Yani bir tam günden daha az bir sürede ziyaretlerinizin tamamını bitirmiş olacaksınız. 

“Peki, her şey iyi hoş da biz bu rotada tam olarak neler yapacağız?” diye merak ediyorsanız kısa bir özet geçelim… Evvela turumuza Eski Van Evleri’ni görerek başlayacağız. Bu şehrin ihtişamlı tarihinin izlerini taşıyan ve kanıtlarını gözler önüne seren enfes bir müzeyi ziyaret edeceğiz. Yetmeyecek şehrin simgelerinden biri olan kalesine çıkacağız, nesli tükenmesin diye özel bir evde koruma altına alınan ‘Van Kedi Evi’ ziyareti de yapacağız… Tabii bu geziler esnasında yemek yemeyi de unutmayacağız!

Bu arada bir de bilgilendirme yapmak isteriz. Sizlere şehrin binlerce yıllık olduğundan bahsetmiştik. Rotamıza başlamadan önce dilerseniz “Geçmişten Günümüze-Van’daki Büyüleyici Kültür Zenginliği Nasıl Oluştu?” başlıklı blog yazımızı da bir göz atabilirsiniz. Faydalı olacaktır…

Gezilecek yer çok, e zamanımız da yok. O halde laf-ı güzafa da hiç mi hiç gerek yok. Hadi, başlayalım...

Baştan uyaralım, bu rota için zamanımız az ama rahat bir ayakkabı giymeniz önemli! Sonuç olarak kısıtlı bir sürede binlerce yıllık koskoca bir şehir keşfedeceğiz.

Yorumlar

 • iDDbtOuh
  18.08.2022 17:33

  Bir VAN' gibisi daha yok valla gerckten'de Dogunun parisi ✓

 • l3EQQn2w
  20.03.2022 09:10

  ne için

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler