Ören Yerleri - GeziBilen

Ören Yerleri

Ören Yerleri

Muğla
10 Gezi Noktası
459 Km
601.940 Adım
18.352 Kalori

Yüzyıllar önceki medeniyetler, kendilerine barınma ya da inançları için tapınma ve pazar alanları gibi yerler inşa etmiştir. Peki binlerce yıl öncesinden bu yana süregelen bu ritüel alanlarda tam olarak nasıl bir yaşam sürdürmüşlerdir? Hayatlarındaki günlük rutinler nedir? Savaşmışlar mıdır? Savaştılarsa nasıl ve kiminle yapmışlardır bunu? Zafer tam olarak neyi temsil ediyordu peki onlar için? Peki birlikte yaşamanın anlamı neydi? Çanak, çömlek kullanımları nasıldı mesela? Ya da belki de kendilerinin yaptığı gereçlerde değil de büyük yeşil yaprakların üzerinde mi yemek yiyorlardı?

Bu ve buna benzer pek çok sorunun cevabına ulaştığı ören yerlerinde, geçmişimizi aydınlatan arkeolojik bulgularda deyim yerindeyse zamanda bir yolculuğa çıkacağız. Tozlu ortamlarda bulunacağımızdan bir fular ya da benzeri bir boyunluk takmanızı tavsiye eder, koyu renk bir spor ayakkabı giymenizin önemini vurgulamak isteriz. Bununla birlikte sırt çantanıza bolca su da koymalısınız. Çünkü dediğimiz gibi tarihin tozlu sayfalarında kaybolacağız...

Yorumlar

 • Ali
  30.10.2021 09:34

  mükemmel.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota