Lezzet Durakları - GeziBilen

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Kastamonu
13 Gezi Noktası
58 Km
7.398 Adım
226 Kalori

Rivayete göre, döneri milli yiyecek literatürümüze sokan ilk şehir Kastamonu’dur. Keza kuyu kebabının da en efsanesi bu topraklarda yapılır… Tabii bu şehre özgü şaşırtmalı lezzetler de vardır; tirittir, etli ekmektir aman karıştırmayın. Onlar her ne kadar Konya’ya has olsa da buradakilerin tadı da sunumu da farklıdır ve yeri ayrıdır! Soda içmeyi unutmamak kaydıyla başlıyoruz Kastamonu’nun lezzet duraklarını tatmaya…

Doğasının verdiği nimetleri en organik haliyle sofralarında lezzete dönüştüren Kastamonu mutfağının çok ilginç yemekleri var. Lezzetleri kadar isimleri de çok değişik olan Kastamonu mutfağını tanımaya hazır mısınız? 

Cevabınız evet ise önden birkaç bilgilendirme yapalım. Mesela bu rotada neler yapacağız, neler tadacaksınız ondan bahsedelim… Öncelikle sizi bu şehrin tamamı organik ürünlerden oluşan ürünleriyle güzel bir kahvaltı yapacağınız, bir çiftliğe götüreceğiz. Sabahın erken saatlerinde başlamanızı tavsiye ettiğimiz rotamızda tirit de kuyu kebabı da yiyeceksiniz; çorba da içeceksiniz… Bedestende alışveriş de yapacaksınız, müzeleri de gezeceksiniz. Ve bunların hepsini yalnızca bir tam günde gerçekleştireceksiniz. Kahvaltısından öğle yemeğine, ara öğününden akşam ziyafetine kadar ince eleyip sık dokuyarak oluşturduğumuz rotamızda deyim yerindeyse yok yok! Toplamda 13 farklı gezi noktasından oluşan bu rotamızda yalnızca lezzetin en gözde adresini ziyaret etmek için son noktamızda biraz kilometre yapmanız gerekecek. Bu yüzden özel aracınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Tüm bilgilendirmelerimizi yaptığımıza göre artık hazırsanız başlayabiliriz!

Yorumlar

 • barbaros
  28.04.2022 07:25

  güzel yorum fazla açıklama yok

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota