Lezzet Durakları
Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Kastamonu

Gezi Noktaları

15 yer

Mesafe

58 Km

Adım

7.381 yer

Kalori

225


Rota Bilgilendirme

Rivayete göre, döneri milli yiyecek literatürümüze sokan ilk şehir Kastamonu’dur. Keza kuyu kebabının da en efsanesi bu topraklarda yapılır… Tabii bu şehre özgü şaşırtmalı lezzetler de vardır; tirittir, etli ekmektir aman karıştırmayın. Onlar her ne kadar Konya’ya has olsa da buradakilerin tadı da sunumu da farklıdır ve yeri ayrıdır! Soda içmeyi unutmamak kaydıyla başlıyoruz Kastamonu’nun lezzet duraklarını tatmaya…

Doğasının verdiği nimetleri en organik haliyle sofralarında lezzete dönüştüren Kastamonu mutfağının çok ilginç yemekleri var. Lezzetleri kadar isimleri de çok değişik olan Kastamonu mutfağını tanımaya hazır mısınız? 

Cevabınız evet ise önden birkaç bilgilendirme yapalım. Mesela bu rotada neler yapacağız, neler tadacaksınız ondan bahsedelim… Öncelikle sizi bu şehrin tamamı organik ürünlerden oluşan ürünleriyle güzel bir kahvaltı yapacağınız, bir çiftliğe götüreceğiz. Sabahın erken saatlerinde başlamanızı tavsiye ettiğimiz rotamızda tirit de kuyu kebabı da yiyeceksiniz; çorba da içeceksiniz… Bedestende alışveriş de yapacaksınız, müzeleri de gezeceksiniz. Ve bunların hepsini yalnızca bir tam günde gerçekleştireceksiniz. Kahvaltısından öğle yemeğine, ara öğününden akşam ziyafetine kadar ince eleyip sık dokuyarak oluşturduğumuz rotamızda deyim yerindeyse yok yok! Toplamda 13 farklı gezi noktasından oluşan bu rotamızda yalnızca lezzetin en gözde adresini ziyaret etmek için son noktamızda biraz kilometre yapmanız gerekecek. Bu yüzden özel aracınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Tüm bilgilendirmelerimizi yaptığımıza göre artık hazırsanız başlayabiliriz!

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler