Tabiatın Hazineleri - GeziBilen

Tabiatın Hazineleri

Tabiatın Hazineleri

Hatay
4 Gezi Noktası
30 Km
39.348 Adım
1.200 Kalori

Şelaleleri, defne korulukları, mağaraları ve daha pek çok doğal güzelliğiyle gönüllere taht kuran Hatay’ın tabiat harikalarını bir günde keşfetmek mümkün! Adına efsaneler üretilen, yüzyıllar boyunca anlatılara konu olan bu şehrin eşsiz doğasını adım adım tanıyacağınız bu rotada oksijene de doyacaksınız, gördüğünüz şahane manzaralarda nefes almayı da unutacaksınız! Hazırsanız, başlayalım.

Akdeniz’e olan kıyısı, Mezopotamya ve Kenan Bölgesi’ne yakınlığıyla gelişen coğrafyası ve doğanın armağanlarıyla dolu Hatay, doğası ve tabii güzellikleriyle onu keşfe gelen her misafirinde ayrı bir hayranlık uyandırır. Harbiye Şelaleleri’nden Defne Koruluğu’na -ki bu koruluğun Yunan Mitolojisi’ne yön vermiş bir hikayesi bile vardır- Seyir Terası’ndan Hz. Musa Makamı olarak da bilinen mağarasına kadar sayısız ihtişamlı yerlerle doludur. Sizin için hazırladığımız bu özel rotamızda ise bir Hataylı birinden de fazla bu şehri keşfederek tadını çıkartacaksınız! 

Neler yok ki bu rotada! Hz. Musa’nın hastalıklarına tevekkül edip dualar ederek ömrünü geçirdiği mağaranın anlatısını da dinleyeceksiniz bizden, Işık Tanrısı Apollon’un aşkından korktuğu için onu reddeden, ardından bir defne ağacına dönüşen ve yıllar içinde savaşçıların başlarına bir başarı simgesi olarak takılmaya başlayan defne yapraklı tacın annesi Dophne’yi de… 

O halde siz yola çıkmak için hazırlıklarınızı yapmaya başlayın. Her şey tamamlandığından başlayalım.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota