Çan Sesleri - GeziBilen

Çan Sesleri

Çan Sesleri

Hatay
11 Gezi Noktası
4 Km
5.199 Adım
159 Kalori

"Hristiyan" kelimesinin doğuşuna sahne olan ve tarihteki ilk katedrali de içinde barındıran Hatay’da yüzlerce yıldır tüm benliğini ve mistik duruşunu koruyan kiliselerden oluşan rotamıza hoş geldiniz. Eminiz ki Hristiyanlık dininin ilk mabetlerinde adımlarken, Hatay’ın gizemli ve özgün dokusunu daha çok anlayacaksınız.

Hatay denince kiliseler ilk akla gelen yapılardan olmaz. Ancak aslında bu şehir tarihteki ilk Hristiyan mabetlerine ev sahipliği yapar. Zamanın ilk Hristiyanlarını topraklarında barındıran ve onlar için bir hac merkezi olan Hatay’ın en önemli dört kilisesini bir araya getirerek oluşturduğumuz bu rotada bir tam gün içinde Hristiyanlığın köklü inanış tarihini iliklerinize kadar hissedecek ve bu dine dair bilgiler edineceksiniz. Neler yok ki bu rotada; Aziz Paul (Pavlus) Ortodoks Kilisesi’nden başlayan, Türkiye’nin ilk ve tek müze oteli olan The Museum Hotel Antakya’da derin bir nefes aldırtan, binlerce yıldır şifa verdiğine inanılan Cehennem Kayıkçısı’nda şifa aramaya gidilen, bir zamanlar Hristiyanlar için hac merkezi olan St. Pierre Kilise ve Anıt Müzesi’ni ziyaret ettiren ve daha pek çok noktadan oluşan bilgi dolu bir rota belirledik sizler için.

İhtişamlı bir keşfe hazırsanız hadi, adımlamaya başlayalım!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota