Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Gaziantep
7 Gezi Noktası
2 Km
3.016 Adım
92 Kalori

Gaziantep’te çok ender zanaata sahip takılardan tutun da, buranın kültürünü mutfağınıza yansıtabileceğiniz ya da tekstil ürünleriyle harmanlayabileceğiniz inanılmaz çarşılar var! Aktarından, tarihi çarşılarına kadar alışverişin tozunu attırmaya çıkıyoruz.

Yüzyıllarca seyyahların uğrak yeri olan Gaziantep çarşılarında bütün bir gün gezmeye var mısınız? Burada eski çarşı mekanları, arastalar, bedestenler ve hanlar yerinde duruyor olsa da günümüzde bakırcılık, sedefçilik gibi el sanatları daha çok turistik ihtiyaçlara, nostaljik hislere hitap ediyor. Pek tabii bununla birlikte Antep işi, kutnu gibi tekstile yönelik ürünlerle beraber muhteşem baharatlar da alışveriş listelerinde başı çekiyor!

İhtiyaç listenizi hazırlayın! Ya da siz hiiiç uğraşmayın, biz rotamız boyunca gideceğimiz mekanlarda ne almanız gerektiğini zaten anlatacağız. Alışveriş merakınıza göre bir tam gün ya da yarım gün sürecek olan rotamızda yemek yiyebileceğiniz enfes bir nokta koymayı ve güzel bir yorgunluk kahvesi içebileceğiniz mekanı da unutmadık! Baştan söyleyelim, bu rota boyunca tavsiyelerimize kulak asmazsanız sonrasında çok pişman olursunuz! 

Poşet taşımaktan kaslanacak kollarınız hazırsa başlayalım!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota