Çok Zamanı Olmayanlar - GeziBilen

Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Erzurum
14 Gezi Noktası
4 Km
5.193 Adım
158 Kalori

Soğuk şehirdeki, sıcak insanların diyarıdır Erzurum… Dadaşlar diyarı… Binlerce yılı aşmış tarihinde sayısız medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapmış, Anadolu topraklarının en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum’a düştüyse yolunuz dayanamaz, köşe bucak keşfetmek istersiniz şehrin sokaklarını… 

Hadi keşfedelim o zaman!” dendiğinde de zaman kısıtlaması bir engel olarak çıkar önünüze… “Nereden başlasak?” sorusu zaten olmayan vaktinizin büyük bir bölümünü alır götürür. Yahut bir iş gezisi için gelmişsinizdir ancak yine kısıtlı bir zaman vardır ve merakla bu şehri görüp deneyimlemek için heyecanla dolu olan yüreğinize bir yaren ararsınız… Bu yüzden biz de dedik ki “Değerli GeziBilenler zamanı az da olsa Erzurum topraklarındaki hazineleri keşfedebilsinler.” Çok zamanı olmayanlar için özel bir rota hazırladık.

Erzurum’un simge mekanlarını görüp, günün sonunda en meşhur yemeklerinden de tatmış olacaksınız, tatil dönüşü hediyeliklerinizi de alacaksınız. Kale ziyaretini sona sakladığımız gezimiz boyunca Kongre Binası’ndan Üç Kümbetler’e, Yakutiye Medresesi’nden Rüstem Paşa Bedesteni’ne kadar bu şehri ortalama bir yarım günde keşfedeceksiniz! Bu arada rotamıza Erzurum’un en meşhur doğa harikaları olan Tortum Şelalesi ve Palandöken’i dahil etmedik. Çünkü zamanınızın az olduğunu biliyoruz. Ancak vaktiniz kalırsa rotamızın sonunda bu iki yeri de görmenizi tavsiye ederiz. 

Sağlığınız bizler için önemli… Erzurum’un havası yazın bile soğuk olabiliyor. Bu nedenle yanınıza yedek bir üst almanızda fayda var. Bu uyarımızı da yaptıktan sonra hazırsanız rotamız başlıyor…

Yorumlar

 • pelinakgl
  20.06.2022 12:00

  Temmuz ayında Doğu ekspresi yapıcam. Erzurum'a gelen var mı?

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota