Çok Zamanı Olmayanlar - GeziBilen

Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Edirne
14 Gezi Noktası
8 Km
10.677 Adım
326 Kalori

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne’nin tarihi hazinelerini, ortalama bir günden az bir zamanda görmeye ne dersiniz? 

Edirne, Osmanlı Devleti gibi tam 600 yıl boyunca üç kıtada birden hüküm sürmüş bir hükümdarlığın, 88 yıl boyunca başkentliğini yapmıştır. II. Bayezid Külliyesi bu şehirde inşa edilmiştir. Mimar Sinan’ın ‘Ustalık Eseri’ Selimiye Camii yine bu şehirdedir. Keza döneminde Balkanların en büyük sinagoguna yine bu şehir sahiptir. İstanbul’u Osmanlı topraklarına katan Fatih Sultan Mehmet dahi bu şehirde eğitim almıştır.

Edirne bu, kolay kolay gönlünüzde bıraktığı izler silinmez. Bir kez gidildi mi bir daha gitmek için içinizde yanan özlemi bitmez. Gitmeyenler de zaten “Bir gün mutlaka.” der! 

Bunca önemli esere, binlerce yıllık tarihe ve doğal güzelliklerin en zarafet dolusuna sahip olan şehri gezip görmeye geldiniz. Ancak oldukça kısıtlı bir zamanınız olduğunu, bu yüzden de ne yapacağınızı bilmediğinizi biliyoruz. O halde hadi bizimle gelin. Düşelim yollara.

Yorumlar

 • fatmahnterr
  20.06.2022 13:18

  Avrupa gezilerimin ilk durağı güzel Edirne 😇😇

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota