Yaylalar Yaylalar!

Yaylalar Yaylalar!

Yaylalar Yaylalar!

Artvin
8 Gezi Noktası
303 Km
397.808 Adım
12.128 Kalori

Türkiye’de yayla turizmi denildiğinde akla ilk gelen şehir, Artvin’deyiz. Tamamen masalsı bir atmosfere sahip, şehri bulutların üzerinden izleyeceğiniz, göllerin dağ manzaralarını süslediği, ormanların yeşilin tonlarıyla renk kattığı turumuzda sizlerleyiz!

Doğanın yemyeşil örtüsünü serdiği ve göllerin maviliğiyle yama yaptığı bölge Artvin’in, en meşhur yerleri yaylalarıdır kuşkusuz! Kafkasör’den Macahel’e, Hatila’da Karagöl’e şehrin en özel yaylalarını birazdan sıra sıra gezeceğiz. Ama önce birkaç bilgilendirme yapalım…

Rotamızı hazırlarken yaylaların tadına doya doya varın istedik. Bu nedenle aslında bir tam günde bitirmenizin pek mümkün olmadığı bir yolculuk çizdik. Gerçi dilerseniz bir yayladan diğerine hızla gidip gelebilirsiniz ancak bizim tavsiyemiz en az birkaç saat ya da bir gece her birinde konaklamanız yönünde olacak. Dilerseniz kamp kurabileceğiniz, dilerseniz de pansiyonlarında kalabileceğiniz yayla turumuz kesinlikle araç gerektirmektedir. Günler sürmesi muhtemel rotamız başlasın o halde! İlk durağımız Bilbilan Yaylası.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler