Lezzet Durakları - GeziBilen

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Antalya
10 Gezi Noktası
3 Km
3.702 Adım
113 Kalori

Tüm Akdeniz’in en lezzetli menüleri bu rotada. Dünyaya ün salan lezzetleri tadarken Antalya’yı da küçük bir keşfe çıkacağımız rotamız için hazır mısınız? 

Akdeniz mutfağı, sanılanın aksine yalnızca balıklı zeytinyağlı tabaklardan oluşmaz. Kendi içinde sayısız çeşitlilik ve zenginlik barındırır. İklimi ve bitki örtüsüyle kendine hayranlık bırakan bu coğrafyada hamur işinin de yeri ayrıdır, salataların veyahut sulu yemeklerinin de...

Antalya’ya özgü hazırladığımız ‘Lezzet Durakları’ rotamız için sizleri şimdiden uyaralım. Hangi durağımıza giderseniz gidin mutlaka az az yiyin ve bu muazzam tabakların yalnızca tadına bakın. Gerçi yapacağınız kısa yürüyüşlerle alacağınız kalorileri yakacağınızdan eminiz ama rotayı tamamlayabilmek adına da midenizde yer kalmalı.

Bir tam gün içinde yöresel reçel çeşitlerinden dönerine, balığından falafeline kadar pek çok şey tadacağınız rotamız hazır. Sabah erken saatlerde başlamanızı tavsiye ettiğimiz turumuzu huzurlu bir akşam yemeğiyle sonlandıracaksınız. Üstelik pek çok tarihi noktayı da görüp deneyimleyeceksiniz. Hazırsanız artık başlayalım. İlk durağımız kahvaltı için Börekçi Tevfik.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota