5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Antalya
15 Gezi Noktası
9 Km
12.019 Adım
366 Kalori

Antalya’da İslamiyet’in ilk yapıları arasında yer alan camilerden, Selçuklu dönemine uzanan ibadethanelerine kadar bütün bir gün boyunca bu şehirde ibadet turu yapmaya hazır mısınız? 

“Antalya’da 5 Vakit İbadet” rotamızda, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi dolaylarında seyrettiğimiz keyifli bir güzergah hazırladık. Sabah namazı ile başladığımız yolculuğumuz boyunca asırlık çınar ağaçlarının arasından geçip, 13’üncü yüzyıla mühürlenmiş mukaddes ibadethanelerini göreceksiniz. Rotamız esnasında ayrıca keyifle yemek yiyip Kaleiçi’nin otantik sokaklarında gezeceksiniz.

1207 yılında Anadolu Selçuklu Devleti’nin hakimiyetine giren Antalya’nın en önemli İslam dönemi eserleri, I. Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Biz de Antalya’da 5 Vakit İbadet rotamızda; 1200’lü yıllardan bu yana varlığını koruyan Türk İslam mimari örnekleriyle sizi tanıştırmak istedik. Bu nedenle de hem her vakit namazınızı farklı bir tarihi eser niteliğindeki camide kılabileceğiniz hem de bu şehrin olmazsa olmazlarını görebileceğiniz bir rota hazırladık.

Sabahın en erken saatlerinde yola çıkmanızı tavsiye ettiğimiz rotamız, günün ilk vakit namazıyla başlıyor. Sonrasında kahvaltısından akşam yemeğine ve hatta müzesine kadar enfes bir güzergah çiziyor. Ardındansa yatsı namazı ile son buluyor. Bütün bir gününüzü ayırmanız gereken rotamızda ayrıca gideceğiniz tüm gezi noktalarımız birbirine sadece yürüme mesafesinde yer alıyor. Artık tüm bilgilendirmeleri yaptık. Hazırsanız başlayalım. İlk durağımız sabah namazı için Murat Paşa Camii.

Yorumlar

 • take
  16.06.2022 10:36

  MaşaAllah

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota