Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Van
10 Gezi Noktası
7 Km
9.398 Adım
287 Kalori

Türkiye’nin İran üzerinden Asya’ya açılan kapısı Van’da neler var, neler… Savat işçiliğinden yapılmış eşsiz takılarından otlu peynirine, kiliminden minik süs eşyalarına kadar nereden ne alınır, nasıl gezilir; hepsinin cevabı bu rotada!

Çarşı pazar alt üst ettiğimiz ama Van’ın simgesel özelliklerini de ziyarette bulunmayı ihmal etmediğimiz rotamızın; altı noktasını bedesten, dükkan ve çarşılar oluşturuyor. Kısa bir öğle molasının ardından parkında dinleneceğimiz, poşet poşet alışverişler yapabileceğimiz ‘Çarşı Pazar’ turumuz hazırsanız başlıyor.

Gerçi önden ufak bir bilgilendirme yapalım. Van’ın alışveriş noktalarını baz aldığımız yolculuğumuz boyunca, pek çok yere uğrayacak olsak da tek günde tamamlanabilecek bir rota hazırladık sizlere. Öğleden önce başladığınız takdirde tüm gün hem doya doya alışveriş yapıp hem de bu şehrin en güzel yiyeceklerini tadabileceğiniz rotamızı akşam yemeğinin ardından sonlandıracağız. Ön bilgilendirmelerimizin her birini yaptığımıza göre artık başlayalım!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota