Keşfetmeye Doyamayanlar - GeziBilen

Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Trabzon
24 Gezi Noktası
252 Km
330.722 Adım
10.083 Kalori

Vaktiniz bol, Karadeniz’in incisine gelmişsiniz ve burayı sonuna kadar keşfetmek istiyorsunuz. Hiçbir yeri atlamadan, en önemli yerlere deyim yerindeyse nokta atışı yaparak sizi Trabzon’un içinde doğup büyümüş gibi hissettirecek rotamıza hoş geldiniz. 

Neler yok ki bu rotada… Dünyanın en uzun ikinci mağarası olan Çal da var, ılıman bir iklim kuşağında en yaşlı ağaçları çevresinde barındıran Uzungöl de… Rotamız boyunca fındıklı sütlacın anavatanı Hamsiköy’e de gideceksiniz, şehrin simgesi Sümela Manastırı’na da! Romalılardan bizlere kalan Trabzon Kalesi de, Osmanlı’nın belki de en meşhur padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın doğup büyüdüğü ev de… Ve daha niceleri… Bunca yeri keşfederken aç kalmanıza da gönlümünüz razı olmadı ve size enfes mi enfes lezzetlerle dolu yeme-içme mekanlarının da tavsiyelerini verdik. Yaylaya da çıkacaksınız bu rotada, göl kenarında kahve de içeceksiniz… Kaç gün sürer peki derseniz, ortalama üç gün diyebiliriz. Tabii inisiyatif siz de! 

‘Ne ararsan burada’ rotamıza yeniden hoş geldiniz! Bundan sonrası laf-ı güzaf! Biz iyisi mi yola koyulalım. 

Kameralar şarj edildiyse, her ihtimale karşı -burası Karadeniz yağar mı yağar, bilinmez- yağmurluklar çantalara atıldıysa, bir hafıza kartı yetmez, yedek olanının da içi tamamen boşaltıldıysa ve ayakkabı bağcıkları bağlandıysa hadi buyurun. 

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota