Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Trabzon
9 Gezi Noktası
7 Km
9.318 Adım
284 Kalori

Trabzon için alışveriş listesi uzun olunca Çarşı Pazar rotamız da pek tabii dolu dolu bir rota oldu. Bu şehrin en eski yapıları olan bedesten ve tarihi çarşıların içerisinde yer alan dükkanlarda birbirinden muhteşem hediyelikler bulacak, en meşhur lokantalarında yemekler yiyecek ve sonunda Trabzon’un en büyük AVM’sini gezeceksiniz. 

Köklü bir tarihe sahip olan Trabzon, İpek Yolu dahil olmak üzere doğu-batı ticaretine yön veren önemli merkezler arasında yer alır. Tabii hal böyle olunca günümüze kadar varlığını koruyan tarihi çarşılar ve bedestendeki dükkanlar tüm canlılığıyla müşterilerini karşılıyor. Bu rotamız için öncelikle bol enerjiye sahip olmanız gerekiyor, bunu baştan söyleyelim. Zira birbirlerine çok yakın yerlerde oldukları için genel itibarıyla adımlayacağımız bu turda, her gittiğiniz dükkanda bir şeyler ilginizi çekecektir. Ancak iyi ki Trabzon esnafı oldukça misafirperver... En ufak soluklanmanızda dahi hemen hemen hepsinin çay ısmarlayacağının garantisini veriyoruz.

Ortalama bir gününüzü alacak ve öğle saatinden biraz önce başlamanızı tavsiye ettiğimiz rotamız toplamda 9 farklı noktadan oluşuyor. Hazırsanız başlıyoruz. İlk durağımız Kemeraltı Çarşısı.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota