Çan Sesleri
Çan Sesleri

Çan Sesleri

Trabzon

Gezi Noktaları

11 yer

Mesafe

101 Km

Adım

132.732 yer

Kalori

4.047


Rota Bilgilendirme

Trabzon gibi geçmişi manastır ve kiliselere dolu bir şehre gelip onları gezip görmeden olmaz. Yüzlerce hatta binlerce yıllık tarihe dayanan bir yolculuğa çıkmanız için hazırlamış olduğumuz rotamızda neler var isterseniz biraz daha yakından bakalım.

Trabzon, topraklarında birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir şehirdir. Öyle ki, bugünün Trabzon Ayasofya Müzesi, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet döneminde camiye çevrilmiştir. Bu şehre gelenleri aynı zamanda 17’nci yüzyılın en naif yapılarından biri olan Santa Maria Kilisesi karşılar. Hele ki 4’üncü yüzyıla kadar uzanan geçmişiyle Sümela Manastırı’na ne demeli! Bu rotamızda, St John Kilisesi’nden tutun da geçtiğimiz yıllarda restorasyonu tamamlanan ve yeniden ziyarete açılması turistlerce pek çok övgü toplayan Kızlar Manastırı’na da gideceksiniz. Üstelik hepsini detaylıca görebilmeniz için bir gün ayırmanız yeterli!

Peki bu kadar şey yapıp, bunca yer görüp hiç mi yemek yemeyip bu maviyle yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu yerde şehri ayaklarınızın altına seren manzaraya karşı ufka doğru hülyalara dalmayacaksınız? Anlatılarla, efsanelerle, harika lezzetlerle ve en önemlisi dopdolu bir tarihle hazırladığımız rotamızda her şey sizler için düşünüldü!

Hadi, spor ayakkabılarınızın bağcıklarını bağlayın. Burası Karadeniz ne olur ne olmaz diye bir de yanınıza yağmurluğunuzu ya da en azından şemsiyenizi alın ve yola revan olalım. 

İşte başlıyoruz!

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler