Çan Sesleri - GeziBilen

Çan Sesleri

Çan Sesleri

Trabzon
10 Gezi Noktası
101 Km
132.732 Adım
4.047 Kalori

Trabzon gibi geçmişi manastır ve kiliselere dolu bir şehre gelip onları gezip görmeden olmaz. Yüzlerce hatta binlerce yıllık tarihe dayanan bir yolculuğa çıkmanız için hazırlamış olduğumuz rotamızda neler var isterseniz biraz daha yakından bakalım.

Trabzon, topraklarında birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir şehirdir. Öyle ki, bugünün Trabzon Ayasofya Müzesi, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet döneminde camiye çevrilmiştir. Bu şehre gelenleri aynı zamanda 17’nci yüzyılın en naif yapılarından biri olan Santa Maria Kilisesi karşılar. Hele ki 4’üncü yüzyıla kadar uzanan geçmişiyle Sümela Manastırı’na ne demeli! Bu rotamızda, St John Kilisesi’nden tutun da geçtiğimiz yıllarda restorasyonu tamamlanan ve yeniden ziyarete açılması turistlerce pek çok övgü toplayan Kızlar Manastırı’na da gideceksiniz. Üstelik hepsini detaylıca görebilmeniz için bir gün ayırmanız yeterli!

Peki bu kadar şey yapıp, bunca yer görüp hiç mi yemek yemeyip bu maviyle yeşilin en güzel tonlarının buluştuğu yerde şehri ayaklarınızın altına seren manzaraya karşı ufka doğru hülyalara dalmayacaksınız? Anlatılarla, efsanelerle, harika lezzetlerle ve en önemlisi dopdolu bir tarihle hazırladığımız rotamızda her şey sizler için düşünüldü!

Hadi, spor ayakkabılarınızın bağcıklarını bağlayın. Burası Karadeniz ne olur ne olmaz diye bir de yanınıza yağmurluğunuzu ya da en azından şemsiyenizi alın ve yola revan olalım. 

İşte başlıyoruz!

Yorumlar

 • zehraavarolx
  29.07.2022 08:22

  Trabzon'da ki çoğu önemli tarihi mabedi kapsayan, zamanınızı iyi şekilde yönetebileceğiniz gezi rotası

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota