5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Trabzon
12 Gezi Noktası
4 Km
5.037 Adım
154 Kalori

Karadeniz’in incisi Trabzon’da yükselen ezan sesleri, eşsiz doğasının verdiği huzurla bütünleşiyor. Bu turumuzda eski bir manastırdan dönüştürülen ve Fatih Sultan Mehmet’in bizzat Cuma namazını kıldığı yerde namaz kılıp, halkın kendi elleriyle inşa ettiği camiyi görüp, cemaatinin en kalabalık olduğu ibadethaneleri gezeceğiz. Üstelik Trabzon’un tarihini öğrenip, huşuyla keyifli bir rota tamamlayacağız. Tüm gün sürecek rotamızda sizlere eşlik etmek için hazırız, peki ya siz?

Trabzon; Roma ve Bizans Dönemlerini yaşayan, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in Valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üç kez ziyaret ettiği şehirdir. Yüzyıllardır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan bu şehirde ‘5 Vakit İbadet Turumuz’ birazdan başlıyor. Ama önce birkaç hatırlatma…

Sabah namazıyla başlayacak rotamız için bir tam gününüzü ayırmanız gerekiyor. Kahvaltı, öğle ve hatta akşam yemeğinize kadar özenle ayarladığımız yolculuğumuz boyunca bu şehrin pek çok farklı tarihi yerini de göreceksiniz. Bununla birlikte ufak bir kaçamak yapıp Trabzon’a özel beton helvanın tadına da bakacaksınız, günün sonunda manzaraya karşı çayınızı ya da kahvenizi de yudumlayacaksınız. 

Rotamıza hava henüz aydınlanmadan başlayacak ve yatsı namazının ardından sonlandıracaksınız. 12 farklı gezi noktasından oluşan rotamızdaki pek çok yer yürüme mesafesinde bulunuyor. Yalnızca sizin için özel olarak seçtiğimiz akşam yemeği noktanız araç mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden yola özel aracınızla çıkmanızı öneririz. Hazırsanız artık başlayabiliriz...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota