Keşfetmeye Doyamayanlar - GeziBilen

Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Şanlıurfa
24 Gezi Noktası
188 Km
246.625 Adım
7.519 Kalori

Nuh Tufanı’ndan sonra inşa edilen ilk şehirler arasında gösterilen Şanlıurfa, elbette ki keşfetmeye doyamayanların favori rotası olmasın da neresi olsun! Düşünsenize 12 bin yıl öncesine dair kalıntılarla dünyanın bilinen tarihini bile değiştiren Göbeklitepe’nin olduğu yer burası… Harran’ı Halfeti’si, dini yerleri, tarihi eserleri derken doya doya gezmek için en az iki, üç gününüzü ayırmanız gereken bir rotayla karşınızdayız. Siz keşfetmeye doyamanlardan olsanız dahi bu rota sizleri doyuracak!

Tarihiyle göz kamaştıran; eserleri, güzelliği ve kültürüyle insanda unutulmaz izler bırakan Şanlıurfa’nın en büyük hazinelerini gelin birlikte keşfedelim, birlikte deneyimleyip, öğrenelim.

Öyle bir şehirden bahsediyoruz ki burası ‘Peygamberler Şehri’ olarak da biliniyor, ‘Yolların Kavuştuğu Kent’ olarak da… Sayısız eseri gezerken yorulacaksınız ama bu tatlı yorgunluğun karşısında edineceğiniz bilgi ve deneyim sizleri oldukça memnun edecek. Bu rotayı hem şehrin mutfağına hem de kentin tarihinin tadına vara vara tamamlayacaksınız. 

Bol bol fotoğraf çekineceğiniz için kameralarınızın şarjları tamamsa, spor ayakkabıların bağcıkları bağlandıysa ve tabi ki su stoku yapıldıysa hadi başlayalım...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota