Çarşı Pazar, Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Çarşı Pazar, Her Şey Var

Kastamonu
7 Gezi Noktası
3 Km
4.196 Adım
128 Kalori

Kastamonu el işi göz nuru konusunda birbirinden güzel örneklere sahip. Çarşı pazar gezeceğimiz rotamızda hem şehri gezip hem alışveriş yapamaya hem de tarihini de tanıyarak turlamaya var mısınız?

Kastamonu’dan neler alınır neler… Ünlü Yazar Rıfat Ilgaz’ın bile romanlarına konu olan Cide sarı yazması, Barbie’nin rakibi Pınar Bebek yahut 1840’lı yıllardan bu yana gelen tecrübeyle işlenen bakırlar, kalaylar… Bu rotamızda sokak sokak geziyoruz! Ancak öncesinde birkaç bilgilendirme yapalım. “Kastamonu’da ne, nereden alınır?” konseptli rotamız ortalama yarım gününüzü alacaktır. Bununla birlikte hemen her alışveriş durağımız birbirlerine yürüme mesafesinde olduğundan özel araca da ihtiyacınız olmayacaktır. Toplamda yedi farklı gezi noktasından oluşan rotamız ağırlıklı olarak Karaçomak Çayı’nın batı kısmında seyredecek. Üstelik yarım gününüzü bize ayırmanızı istediğimiz yolculuğumuzda size buranın yöresel yemeklerini de tattıracağımız bir lezzet noktamız bile var! Artık hazırsanız başlayabiliriz…

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota