Nevşehir’in Masalsı Manzaraları - GeziBilen

Nevşehir’in Masalsı Manzaraları

Nevşehir’in Masalsı Manzaraları

Nevşehir
10 Gezi Noktası
50 Km
66.189 Adım
2.018 Kalori

Neredeyse tüm dünyanın hemfikir olduğu gibi Nevşehir dünyanın en masalsı şehridir. Peri bacalarıyla ünlü olan, bakılmaya doyulmayan, bir kez gidenin aklında, ikinci kez gidenin de kalbinde kalan Nevşehir; ziyaretçilerine masalsı bir atmosfer vaat ediyor. Pek tabii durum böyle olunca da sizler için Nevşehir’in en romantik, en harika, en görkemli manzaralarından oluşan duygusal temalı bir rota hazırladık. Peki tam olarak neler var bu rotamızda? Öncelikle masalların en buruğunu bünyesinde barındıran Aşıklar Vadisi’nden tutun da görülmeye değer görülen güzel gün batımı, doğumu ve daha pek çok ihtişamlı manzaraya sahip vadileri gezeceksiniz. Nevşehir’de manzaralara ve bir o kadar da tarihi esere ev sahipliği yapan yerlerle örülü bu rotamız, eminiz sizlerin de en beğendikleri arasına girmeyi başaracaktır.

Unutmadan ekleyelim, bu rotadaki mottomuz; tarihi güzellikleri yukarıdan, hatta deyim yerindeyse bulutların üzerinden izlemek. Bu nedenle rotamızı iki günde tüketebileceğiniz gibi sindire sindire gezip bir hafta da bile tamamlayabilirsiniz. Fakat Nevşehir’in ünlü balonlarını da görmek istiyorsanız çok erken kalkmanız gerekiyor. Çünkü balonlar gün içinde yalnızca bir kere havalanıyor. O da sabahları… Ki sabah kelimesinden kastımız 05.30 ile 07.00 arası olan saat dilimlerini kapsıyor. Bu bilgiyi de paylaştığımıza göre ilk durağımız pek tabii ki şehrin en önemli simgelerinden biri olan Nevşehir Kalesi’ne gidebiliriz.

Yorumlar

 • TWX0mbP0
  24.08.2023 15:27

  Düşünsenize hem Türkiyeli hem de kapadokyalısınız çok gururluyuz

 • mustafaalii
  13.06.2022 11:30

  Sabahları biraz soğuk oluyor. Erken çıkanlar için ufak bir uyarı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota