Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Nevşehir
8 Gezi Noktası
41 Km
53.648 Adım
1.636 Kalori

Ne Fransa’nın Eyfel’i, ne Mısır’ın piramitleri, ne de kuzeyin ışıkları… Evet, bu saydıklarımızın hepsi romantik ve hatta masalsıdır. Ancak, hiçbiri Nevşehir’in masallar diyarıyla kıyaslanamayacak durumdadır. Neden mi?

Nevşehir, tüften kayalara oyulmuş yaşam ve ibadet alanlarıyla farklı bir yolculuktur. Gözlerinizi alamayacağınız güzellikte, bir kere gördünüz mü mutlaka bir daha görmek için yüreğinizin pır pır edeceği, ihtişamıyla kendine aşık eden Nevşehir, aynı zamanda masallarıyla ruhunuzu dinlendiren de bir şehirdir. Burası sizi öyle bir içine çeker ki, gerçek dünyaya dönmek istemez ve atmosferinin huzurunda ömrünüzü geçirmek istersiniz.

Sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatıp kısa zamanınıza bir şehir keşfi sığdırmak için harika bir rota hazırladık. Şehri 360 derece de göreceksiniz bu rotada, burayı masalsı hale getiren peri bacalarını da! Közde pişirilmiş, bol köpüklü bir fincan Türk kahvesi içip yorgunluğunuzu atarken, şehrin kalesine çıkıp manzaraya doyacaksınız. Ve dünyanın en güzel açık hava müzesinde neredeyse 2 bin yıl öncesinde yapılmış kiliseleri gezip, yöreye özgü en güzel yemekleri de yiyeceksiniz. Evet biliyoruz, vaktiniz az ama deneyiminiz bol olacak!

O halde hazırsanız rotamıza başlayalım!

Yorumlar

 • M. Furkan
  24.09.2021 16:17

  Looks an easy way to explore

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler