Çan Sesleri
Çan Sesleri

Çan Sesleri

Nevşehir

Gezi Noktaları

15 yer

Mesafe

148 Km

Adım

193.961 yer

Kalori

5.913


Rota Bilgilendirme

İnanç turizmine de katkı sağlayan Nevşehir’in en eski kiliselerinden, en çok ziyaret edilenlerine kadar tam 14 kiliseyi sizler için derledik. Pagan İmparator I. Konstantin’in zulmünden kaçarak Nevşehir’de kendilerine yeni bir yaşam alanı yaratan ilk Hristiyanların inşa ettiği bu muazzam yapılar, günümüzde hala duruşunu koruyor.

Nevşehir’de genelde kiliselerin bulunduğu bölgelerin civarları hep daha etkileyici ve birbirinden farklı birçok güzelliğin yoğunlaştığı yerlerdir. Kiliseye girmeden önce etrafını gezdiğinizde, bu gizemli havanın ve manzaranın sizi etkilediği gibi o zamanın insanlarını da nasıl etkilediğini, böylesine güzel eserlerin nasıl ortaya çıktığını tahmin etmek zor değil. Hem de aramızda inanç farklılıkları olsa dahi.

Hristiyanlık dininin en önemli şehirlerinden olan Nevşehir, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Türkiye’nin önemli kültür merkezlerinden olan bu şehir; 92 sit alanı içinde yaklaşık 400 kilise ve şapelleriyle yalnızca Hristiyan turistlerin değil, ziyaret eden herkesin ilgisini çekiyor. Ancak biz bu rotamızda sizler için en iyi korunanlarını derledik.

Başta da söylediğimiz gibi rotamız dahilinde tam 14 farklı kilise gezeceksiniz. Sıkı bir kahvaltı yaparak başlamanızı tavsiye ettiğimiz rotamızda, ortalama 50 kilometrelik bir yol kat edeceksiniz. Bu nedenle özellikle araç kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir tam günde tüm eserleri gezebilmeniz adına sabah 10:00’da başlamanızı önerdiğimiz rotamız için sanıyoruz ki tüm bilgilendirmeleri yaptık. Artık hazırsanız başlayabiliriz...

Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler