Çan Sesleri - GeziBilen

Çan Sesleri

Çan Sesleri

Nevşehir
14 Gezi Noktası
148 Km
193.961 Adım
5.913 Kalori

İnanç turizmine de katkı sağlayan Nevşehir’in en eski kiliselerinden, en çok ziyaret edilenlerine kadar tam 14 kiliseyi sizler için derledik. Pagan İmparator I. Konstantin’in zulmünden kaçarak Nevşehir’de kendilerine yeni bir yaşam alanı yaratan ilk Hristiyanların inşa ettiği bu muazzam yapılar, günümüzde hala duruşunu koruyor.

Nevşehir’de genelde kiliselerin bulunduğu bölgelerin civarları hep daha etkileyici ve birbirinden farklı birçok güzelliğin yoğunlaştığı yerlerdir. Kiliseye girmeden önce etrafını gezdiğinizde, bu gizemli havanın ve manzaranın sizi etkilediği gibi o zamanın insanlarını da nasıl etkilediğini, böylesine güzel eserlerin nasıl ortaya çıktığını tahmin etmek zor değil. Hem de aramızda inanç farklılıkları olsa dahi.

Hristiyanlık dininin en önemli şehirlerinden olan Nevşehir, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Türkiye’nin önemli kültür merkezlerinden olan bu şehir; 92 sit alanı içinde yaklaşık 400 kilise ve şapelleriyle yalnızca Hristiyan turistlerin değil, ziyaret eden herkesin ilgisini çekiyor. Ancak biz bu rotamızda sizler için en iyi korunanlarını derledik.

Başta da söylediğimiz gibi rotamız dahilinde tam 14 farklı kilise gezeceksiniz. Sıkı bir kahvaltı yaparak başlamanızı tavsiye ettiğimiz rotamızda, ortalama 50 kilometrelik bir yol kat edeceksiniz. Bu nedenle özellikle araç kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir tam günde tüm eserleri gezebilmeniz adına sabah 10:00’da başlamanızı önerdiğimiz rotamız için sanıyoruz ki tüm bilgilendirmeleri yaptık. Artık hazırsanız başlayabiliriz...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota