Mavi Bayraklı Plajlar

Mavi Bayraklı Plajlar

Mavi Bayraklı Plajlar

Muğla
12 Gezi Noktası
457 Km
599.413 Adım
18.275 Kalori

Bu rotamızda mayolarınızın ya da şortlarınızın kurumasını beklemeyin çünkü Muğla’nın doğa harikası koylarında birer kulaç atıp şehri keşfetmeye devam edeceğiz!

Mavi bayrak, bir yıl geçerliliği olan, belirli kriterleri taşıyan plaj ve marinalara verilen bir çevre ödülüdür. Plajlar için başta temiz deniz suyu, sonrasında güvenilir bir ortam demektir. Bunun için plajlar sürekli kontrol edilir.

Mavi Bayrak programı, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülüyor. 1985 yılında Fransa ile başlayan programa 44 ülke üyedir. Biz de bu rotamızda yıllardır elinden mavi bayrağını düşürmeyen Muğla’nın muazzam plajlarını sıraladık.

Ölüdeniz’den Fethiye’ye, Bodrum’dan Marmaris’e… Muğla’nın deniz altı maceralarını, doğa harikası koylarını, muazzam havasını ve yeşille mavinin her tonunu görmeye hazır mısınız? Rotamız elbette sizin de deniz, kum ve güneş zevkinizle eş değer olarak şekillenecek. Ancak ‘Hepsini hızlı hızlı gezeceğim.’ deseniz dahi en azından tam bir gününüzü alacağını baştan belirtelim.

Muğla kah el değmemiş koylarının güzelliği kah bitki örtüsünün zenginliği ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar vadediyor. Siz de hazırsanız hadi başlayalım!

Yorumlar

 • fC0jIrTj
  16.06.2022 06:09

  Fethiye de gezilecek yerler

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler