5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Kastamonu
11 Gezi Noktası
4 Km
5.328 Adım
162 Kalori

İslamiyet’i ve maneviyatı en üst noktalarda yaşayacağınız ‘5 Vakit İbadet’ rotamızda, Kastamonu’ya bir de bu gözle bakın! ‘Evliyalar Şehri’ Kastamonu’da, Anadolu’nun en büyük dördüncü evliyası kabul edilen Şeyh Şaban-ı Veli’yi ziyaret edip, yüzyıllık geleneğin korunduğu Atabey Gazi Camii’nin Cuma hutbesinde minbere kılıç ile çıkılan bir ritüeli deneyimleyip, Anadolu’nun Müslümanlaştırılmasında önemli roller üstlenen sahabeleri ziyaret edeceğiz.

Kastamonu, tarihi ve dini miraslar noktasında ecdatlarımızdan eşsiz hazinelerin bırakıldığı, İslamiyet açısından önemli bir bölge… Şeyh Şaban-ı Veli Camii’nden başlayacak olan rotamızı, Yakupağa Külliyesi’nde noktalayacağız ve Anadolu tarihinin önemli türbelerinde dualar edeceğiz.

Sabah namazından yatsı namazına kadar sizlere eşlik edeceğimiz yolculuğumuzda her bir vakit namazınızı başka bir tarihi camide kılmanız için oldukça ince eleyip sık dokuduğumuz rotamıza, sabahın en erken saatlerinde başlamanızı öneririz. Ayrıca kahvaltınızdan öğle yemeğinize ve hatta akşam yemeğinize kadar yöresel lezzetlerin en güzellerini ikram eden mekanları da yine sizler için seçtik. Pek çok mübarek zatın türbelerini ziyaret edip Kastamonu’nun en özel camilerinde geçireceğiniz bir günlük rotamız başlamak üzere. Üstelik tam 11 farklı gezi noktasından oluşan gezimizde araca da ihtiyacınız yok! Çünkü her bir durağımız birbirine yürüme mesafesinde yer alıyor. Hazırsanız başlayalım…

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota