Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Kars
11 Gezi Noktası
6 Km
7.599 Adım
232 Kalori

Soğuk diyarın sıcak lezzetlerini tatmak için yollara düşeceğimiz bu rotamızda, dillere destan Kars kazının en tazesini yemeyi geçtik, yıllardır farklı kültürlerin alışkanlıklarıyla yoğrulan muazzam lezzetleri tatmak için yola koyuluyoruz!

Kars’ın yöresel lezzetlerinden etkilenmemek elde değil… Bu şehre has ballar, tereyağlar, peynirler bir yana pitisi, hangeli, ovmaç helvası, kaz eti bir yana! Hem gezip hem göreceksiniz; hem tadıp hem de bu lezzetler karşısında mest olacaksınız.

Sabah kahvaltısından öğle yemeğine, ara atıştırmalıklardan akşam öğününe kadar her bir lezzet detayını sizler için düşünüp tasarladığımız rotamız birazdan başlayacak ama önce birkaç hatırlatma… Kars Lezzet Durakları rotamız ortalama bir tam gün sürecek ve şehrin en güzide lezzetlerini en gözde yerlerinde tadabileceğiniz mekanlara gideceksiniz. Toplamda 11 farklı noktayı ziyaret edeceğimiz yolculuğumuzda yalnızca lezzetlerle değil, rotamıza bir sonraki lezzet durağına gidene kadar midenizde yer açması için eklediğimiz tarihi mekanların heybetiyle de başınız dönecek!

Müzesine de gideceğiz bu şehrin, Kars işgali döneminden kalma eserlerinden birinin muazzam arka bahçesinde bir fincan çay da içeceğiz. Bu şehrin tüm dünyada ismini duyuran peynirlerini de tadacağız. Kısacası yolculuğumuz oldukça yoğun ve hareketli geçecek. Rotamız hazırsanız başlıyooor!

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler