Çan Sesleri

Çan Sesleri

Çan Sesleri

Kars
10 Gezi Noktası
51 Km
6.412 Adım
195 Kalori

Binlerce yıllık tarihinde sayısız kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış Kars’ta çan seslerinin günümüze ulaşan eserlerindeki izlerini sürelim mi? 

“Peki, tam olarak ne yapacağız bu rotada?” dediğinizi duyuyor gibiyiz. Kars her ne kadar Osmanlı’nın en önemli şehirlerinden biri olsa da, ondan önceki yüzyıllardan bizlere kalan hazineleri görüp deneyimleyeceğiz… Rotamız dahilinde Büyük Katedral’den yola çıkıp, Kars’ın 10’uncu yüzyıldan kalan simgesi On İki Havari Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ile tamamlayacağımız güzergahımız neredeyse bir gün sürecek. Zira rotamızın eksiksiz içeriğini tamamlamak adına biraz yol yapıp Ani’ye doğru gidecek ve bu bölgede yoğunlaşan eserleri yerinde göreceğiz. 

Şehrin simge noktalarına gideceğimiz ve bolca da fotoğraf çekeceğimiz rotamızda kameralarınızın şarjlarını doldurmayı unutmayın! Hazırsanız hadi, başlayalım.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler