Mis Gibi Anadolu: Bir Nefes İstanbul

Mis Gibi Anadolu: Bir Nefes İstanbul

Mis Gibi Anadolu: Bir Nefes İstanbul

İstanbul
11 Gezi Noktası
58 Km
75.811 Adım
2.311 Kalori

Sizi bu sefer İstanbul'un pek de bilinmeyen köşelerine götürüyoruz. Doğayla bütünleşmek, huzur dolmak ve bununla birlikte tarihi de keşfetmek için mis gibi bir rota... Şehirden kaçış rotası biraz da bu. Şehirden kaçış ve doğada kendini bulma.


Anadolu yakasının Karadeniz'e bakan ve oradan gelen gemileri selamlayan Anadolu Feneri ile başlıyor rotamız. Daha ilk noktasıyla gezinin sinyallerini veriyor bize: Huzur, doğa, bol oksijen ve biraz da manevi duygular. Masmavi sulara dalıyor gözlerimiz burada, kimi zaman da yunuslar selamlıyor o sulardan bizi.


Tarihle bütünleşiyoruz ardından Yoros Kalesi'nde. Geçmişe yolculuk ediyoruz. Hz. Yuşa'nın huzurunda ellerimizi açıyoruz. Bir rotadan çok daha fazlası, bir arınma terapisi olduğunu hissediyoruz. Anadolu yakasının güzelliklerini yaşamaya Cam ve Billur müzesiyle devam ederken doğayı tarihle, tarihi kültürle birleştirerek Hidiv Kasrı'na varıyoruz.


Şehrin gürültüsünden uzak, aynı zamanda kendi iç dünyamıza da yolculuk ettiğimiz mis gibi bir rota oluyor bu, Mis Gibi Anadolu rotası. Şimdi sizi bekliyor. Öncelikle derin bir nefes alın. :)Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler