Kasr-ı İstanbul

Kasr-ı İstanbul

Kasr-ı İstanbul

İstanbul
10 Gezi Noktası
47 Km
61.417 Adım
1.872 Kalori

Osmanlı’nın ihtişamını, hanedan üyelerinin kaldığı muazzam mekanları ve çok daha fazlasını bir araya getirerek oluşturduğumuz rotamıza hoş geldiniz. Saray ihtişamıyla oluşturulmuş köşkler, namı diğer kasırlardan oluşan rotamızda kendinizi bir padişah veya sultan gibi hissedeceğinize eminiz.

Zamanda yolculuğa çıkmışsınız hissi uyandıracağına emin olduğumuz güç ve zenginlik kokan, Türk tarihine ilişkin çok güçlü izlenimlerle dolup taşacağınız mekanlarda kendinizi kaybetmeye, güzelliğin içinde kaybolmuşken biraz da oralarda turlamaya varsanız hemen başlayalım.

Bu gezimizde Ihlamur ve Sepetçiler gibi şehrin en ünlü kasırlarını da göreceksiniz, Sarayburnu'nda çay da içeceksiniz. Yalnız unutmadan belirtelim. Bu rotamız ortalama olarak bir tam gününüzü alabilir. O yüzden planınızı ona göre ayarlamalısınız. Rota boyunca gezip gördüğünüz her mekanı sahipleneceğinizi ve muzip bakışlarla sanki miras olarak bu mekanların size kaldığı düşüncesini aklınızdan geçirmeden edemeyeceğiniz Kasr-ı İstanbul turumuz başlasın.

Yorumlar

 • Vindo Games
  21.08.2021 21:04

  Çok dolu bir gezi güzergahı olmuş. Zamanda yolculuk👏

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler