Eski Antakya'yı 1 Günde Keşfet - GeziBilen

Eski Antakya'yı 1 Günde Keşfet

Eski Antakya'yı 1 Günde Keşfet

Hatay
9 Gezi Noktası
26 Km
33.686 Adım
1.027 Kalori

Biliyoruz, zamanınız oldukça dar. Belki iş seyahati için buradasınız, belki de şehri kısaca gezip başka bir yere gideceksiniz… Ancak tam da bu noktada sizlere mistik bir havayı solumanız için rehberlik edeceğiz. Antakya’yı Antakya yapan uzun bir zaman tünelinden hızlıca geçerek turumuzu tamamlayacağız. Üstelik birçok uygarlığa yön veren yollarda rotamızla adım adım ilerleyip Eski Antakya’nın tadını çıkarabileceksiniz!

Asi Nehri, önemli bir liman şehri olan Antakya’nın sahil kısmından, daha doğrusu Samandağ bölgesinden denize dökülür. Bu nedenledir ki milattan önce Yunanlılarla başlayan akın, Selevkos İmparatorluğu ile devam etmiştir. Bu bölge nice imparatorluklara başkentlik yapmıştır.

Biz de madem bu denli tarihi zenginliklerle dolu bir yerdeyiz, o halde bol tarihi mekanları ve görmezsek hatrımızın kalacağı destinasyonları derleyelim dedik. Ve bir günde tamamlayabileceğiniz efsane bir rota derledik. Tünelinden mabedine kadar yüzyıllardır ayakta sapasağlam durmayı başaran mekanlara doğru bir dalış niteliğinde olacak rotamız, fotoğraf makinenizi yanınıza aldıysanız başlıyor! Bu arada unutmadan şunu da ekleyelim. Fotoğraf makineniz yoksa bile telefonunuzun şarjını eksik etmeyin. Çünkü inanın bize, rotamız boyunca gezip, görüp, deneyimleyeceğimiz her bir mekanın hatıra albümünüzde yer almasını isteyeceksiniz.

Yorumlar

 • mfk
  09.04.2022 13:23

  The route looks interesting, i ll definitely take a look when i go hatay

 • TF8NLkaE
  04.04.2022 14:19

  😎👍

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota