Çok Zamanı Olmayanlar - GeziBilen

Çok Zamanı Olmayanlar

Çok Zamanı Olmayanlar

Hatay
7 Gezi Noktası
5 Km
6.403 Adım
195 Kalori

Sahi, günümüz küreselleşen dünyasında hangimizin çok zamanı var ki? Elimizden geldiğince var olan vaktimizi değerli kullanmaya, bir tatile çıktıysak da gezeceğimiz şehri, kısa zamanda en güzel ve verimli şekilde harcamaya çalışıp duruyor, zamanı düzgün kullanacağız diye düşünüp gerilmekten; dinlenemeden evlerimize geri dönüyoruz. Biz de tam bu noktada kısa da olsa tatilinizin tadını doya doya çıkarın, iş için gitmiş olsanız bile bir şehrin en önemli noktalarını görmeden gitmeyin diye bu rotayı hazırladık.

Binlerce yıllık tarihiyle ve doğal güzellikleriyle göz dolduran Hatay’ın en görülesi yerlerini kısacık zamanınızda bile onu keşfedebileceğiniz, en önemli noktalarını derlediğimiz rotamız size bu şehri doya doya görme fırsatı sunuyor. Arkeoloji Müzesi’nden yola çıkarak başlayacağımız rotamızda 19’uncu yüzyıldan kalma bir kilisenin mimari güzelliğiyle de hülyalara dalacağız; isminde ironi taşıyan ve şifa dağıttığına inanılan Cehennem Kayıkçısı’na da uğrayacağız. Bu şehre kadar gelmişken neredeyse tüm tarihine tanıklık eden kalesine de çıkacağız, Hatay’ın en meşhur yerlerinden biri olan Asi Künefe’de tatlımızı da yiyeceğiz. 3,5 kilometrelik mesafeye yayılmış Uzun Çarşı’yı da gezeceğiz, Türkiye’nin ilk camii olan Habib-i Neccar’ı da ziyaret edeceğiz. 

Yeteri kadar spoiler verdik. Hazırsanız başlayalım.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota