Keşfetmeye Doyamayanlar - GeziBilen

Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Gaziantep
20 Gezi Noktası
125 Km
163.650 Adım
4.989 Kalori

“Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesini bünyesinde barındıran, binlerce yıllık ihtişamı ve bunca yılın bilgeliğiyle kollarını açmış ve ziyaretçilerini tüm Anadolu misafirperverliğiyle bekleyen Gaziantep’i keşfetmeye doyulur mu hiç?” dedik ve sizlere efsane bir rota hazırladık. Tarihe, doğaya, müzeye ve yöresel lezzetlere sonuna kadar doyacağınız rotamıza aslında lafı çok uzatmadan başlayacağız ancak öncesinde kısa bir bilgilendirme yapmalı diye düşünüyoruz.

Öncelikle bu rota bir günde bitmez, o yüzden hızlı hızlı geçmeyin, doya doya gezin ;) Peki tam olarak neler var bu rotada?

Şehrin kültür tarihini de keşfedeceğiz, botanik bahçesini de gezeceğiz, bedesteninde alışveriş de yapacağız, kültür sanat merkezinde sanata da doyacağız… Antik kentinde bir nevi zaman yolculuğuna da çıkacağız, şehrin en meşhur kumaşçısında yumuşacık ipeklere de dokunacağız... Manzaraya da doyacağız, geçtiğimiz binli yıllarda yaşayan insanların etnografik özelliklerine ışık tutan eserleri de inceleyeceğiz… Gezip görülecek, keşfedilmeye doyulamayacak çok yer var. Bundan sonrası laf-ı güzaf. Hadi başlayalım...


Yorumlar

 • ismailars
  23.03.2022 12:58

  önerebileceğiniz nereler var

 • cYpBvHb3
  11.03.2022 09:58

  güzel

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota