5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Erzurum
13 Gezi Noktası
7 Km
9.223 Adım
281 Kalori

Tarihi atmosferiyle büyüleyen Erzurum’un en kutsal ibadethanelerinde namaz ibadetimizi gerçekleştirip, şehrin en mukaddes türbelerini ziyaret edeceğiz. Dolu dolu geçecek ve tam bir gün sürecek rotamızın her anında yanınızda olacağız.

İpekyolu üzerinde olması sebebiyle bugüne kadar çeşitli medeniyetleri ağırlayan binlerce yıllık şehir Erzurum’un topraklarında, Osmanlı’nın hüküm sürmesiyle muazzam camiler yaptırılmıştır. Buradaki Osmanlı’nın ilk camisinden tutun da en büyük camiine kadar her namaz vaktimiz için farklı bir camide ibadetimizi gerçekleştirmeye niyet ettik. Hem bu şehrin en güzel yemeklerini yiyip hem de türbelerini gezeceğimiz rotamıza hazırsanız başlayabiliriz…

Gerçi önden ufak bir bilgilendirme yapalım. Biraz önce de dediğimiz gibi beş vakit namazın her birinde farklı bir camiye gideceğiz ve sabah namazıyla başlayacağız. Bu nedenle rotamıza sabahın erken saatlerinde başlamanızı öneririz. Erzurum’un yöresel yiyeceklerinden en önemli türbelerine, camilerinden simge yerlerine kadar pek çok yere gideceğimiz yolculuğumuzda toplamda 13 adet gezi noktamız bulunuyor. Tüm bilgilendirmelerimizi yaptığımıza göre artık hazırsanız başlayabiliriz.


Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler