Keşfetmeye Doyamayanlar - GeziBilen

Keşfetmeye Doyamayanlar

Keşfetmeye Doyamayanlar

Edirne
27 Gezi Noktası
16 Km
17.734 Adım
541 Kalori

Edirne her ne kadar son yıllarda ‘Öğrenci şehri’ kimliği ile de tanınsa da aslında Osmanlı Devleti'ne 88 yıl boyunca başkentlik yapmış bir şehirdir. Üstelik burada yer alan tarihi hazineler de cabasıdır. Dolayısıyla hanımlar ve beyler, bu şehri tam manasıyla gezmek ve hakkını vermek için sanıyoruz ki birkaç günden fazlasına ihtiyacınız olabilir.

Öncelikle bu şehrin dört bir yanındaki tarihi eserleri göreceğiniz için sıklıkla araca ihtiyaç duyacaksınız. Zira ‘İkinci Payitaht’ olarak anılan ve yetmezmiş gibi nice önemli Osmanlı padişahları ve şehzadelerine kucak açan bu şehirde en az 30 eser görüp bir de buranın yöresel lezzetlerinin tadını çıkaracaksınız. 

Gezilecek, keşfedilecek o kadar çok yeri var ki. Ne anlatsak laf-ı güzaf. Bu kadar ön bilgi de yeter. Ziyadesiyle gezeceğiniz için ne kadar erken yola çıkarsanız o kadar iyi. Hazır olduğunuzda babasının doğduğu topraklarda dünyanın en önemli hastanelerinden birini külliye içinde inşa ettiren II. Bayezid’in eserini görmeye giderek başlayacağız. İstikamet Yeniimaret, II. Bayezid Külliyesi.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota