Çarşı Pazar Her Şey Var - GeziBilen

Çarşı Pazar Her Şey Var

Çarşı Pazar Her Şey Var

Edirne
9 Gezi Noktası
2 Km
2.019 Adım
62 Kalori

Harika bir yürüyüş güzergahında hazırladığımız ‘Çarşı Pazar’ rotamızda, almak istediğiniz her şeyi rahatlıkla bulabileceksiniz. Çantalara yedek poşetler konulup, ayaklara da rahat ayakkabılar giyildiyse Edirne’nin en eski bedestenlerinde hem gezip hem alışveriş yapmaya başlayalım.

Osmanlı döneminden kalma tarihi çarşı ve hanlarıyla ünlü Edirne için alışveriş rotamızı oluşturduk. Evvela Kaleiçi Evleri’ni gezerek şehrin kültürünü anlayarak başlayacağımız turumuzda, Edirne’deki tüm çarşı ve bedestenleri gezeceğiz. Rotamızın en son durağında ise henüz üç sene evvel açılan Kent Müzesi’ni gezerek noktalayacağız. Bu arada bilgi vermekte fayda var; bu şehirde tarihi çarşıların yanı sıra yeni açılan alışveriş merkezleri de mevcut.

Talatpaşa Caddesi üzerinde yer alan Erasta AVM, şehrin en popüler AVM’si… Burada alışverişin yanı sıra yeme içme ve eğlenmek için de mekanlar bulunuyor. Margi Outlet seri sonu markaların ürünlerini bulabileceğiniz dükkanları kapsıyorken Edirne Park AVM’de de aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz.


Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota