5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Edirne
11 Gezi Noktası
7 Km
8.633 Adım
263 Kalori

Edirne’de 5 Vakit İbadet rotamıza hoş geldiniz. Bu sefer mimari açıdan dünyanın sayılı eserleri arasına giren Edirne’nin tarihi ibadethanelerinde namaz kılıp, sultanların yıkandığı hamamda yıkanıp, en lezzetli yemekleri tadacaksınız.

Edirne, ‘Sultanlar Şehri’ olarak anılır. Zira Fatih Sultan Mehmet ve Sultan II. Mustafa burada doğmuştur. Yine aynı şekilde Sultan Yıldırım Beyazıt, II. Murat, Kanuni Sultan Süleyman gibi nice sultanlar da bu şehre hazineler yaptırıp, Edirne’ye ikinci payitaht özelliği kazandırmıştır.

Bizler de sizler için bu mukaddes ve ruhani hissiyatı yüksek olan şehre özel ‘5 Vakit ibadet’ rotası hazırladık. Hazırsanız, hem çoğunluğunda Sultan II. Murat’ın yaptırttığı eserleri görelim, Mimar Sinan’ın yaptığı Selimiye Camii’nde öğle namazımızı kılalım hem de dualar eşliğinde türbeleri ziyaret edip, şehri tanıyalım. Ancak öncesinde birkaç hatırlatma yapalım. Sabah namazıyla başlayacak olan yolculuğumuz yatsı namazının ardından son bulacak. Bu nedenle yola çok erken çıkmanız gerekmekte. Ayrıca gün içerisinde pek çok tarihi mekan görmenin yanı sıra bu şehrin en meşhur yiyeceklerini de yiyeceğinizi şimdiden belirtelim. Artık başlayabiliriz. İlk durağımız sabah namazı için Muradiye Camii.Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota