Türbeler Şehri: Bursa - GeziBilen

Türbeler Şehri: Bursa

Türbeler Şehri: Bursa

Bursa
14 Gezi Noktası
8 Km
10.775 Adım
329 Kalori

Bursa, Türk ve İslam tarihi açısından o kadar önemli şahsiyetlerin ebedi istirahatine yattıkları bir şehirdir ki… Osmanlı Dönemi'nin altı padişahının mezarı da bu şehirdedir.

Osmanlı’ya başkentlik yapan Bursa’da sadece Şehzade Mustafa’nın değil, Osmanlı'nın kurucusu Osmangazi'nin de aralarında bulunduğu 6 padişah ile 20 şehzadenin mezarı bulunur. Bu sayıdan daha da fazlası vardır elbette ancak biz ‘Türbeler Şehri’ rotamızda en fazla ziyaret edilenleri görmeye gidiyoruz. Yaşam ile ölümü, hakikat ile rüyayı bir arada hissedebileceğiniz ve bir o kadar da Türk geçmişine saygı niteliğinde olan ziyaretlerimiz hazır. Siz hazır mısınız?

Öncelikle şunu belirtelim, rotamız tam 14 farklı noktadan oluşuyor. Mukaddes ibadethanelerin yanı başında duran türbeleri birer birer gezerken yanınızdaymışız gibi hissedeceğiniz yolculuğumuz ortalama bir gününüzü alacaktır. Hatta yola öğle gibi çıkarsanız akşam olmadan tüm ziyaretleri bitireceğinize eminiz. Her bir türbenin birbirine yalnızca yürüme mesafesinde olduğunu ve bu rotamız dahilinde özel araca ihtiyacınız olmadığını da söylemeden geçmeyelim. Artık hazırsanız başlayabiliriz...

Yorumlar

 • EG6j3Bte
  05.07.2022 06:11

  on numara şehir bir kocaelili olarak yaşamak istediğim tek şehir

 • A1Xt8zxo
  10.04.2022 13:38

  .

 • Ikp9t5xN
  30.03.2022 03:57

  baska

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota