Lezzet Durakları - GeziBilen

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Bursa
10 Gezi Noktası
21 Km
7.984 Adım
243 Kalori

Bursa denildiğinde aklınıza yalnızca İskender geliyorsa çok yanılıyorsunuz. Hele hele bu İskender’in de kim olduğunu bilmiyorsanız acilen bu rotayı deneyimlemeniz lazım.

Osmanlı’nın saray mutfağından oldukça nasibini alan Bursa’nın yöresel lezzetleri de zaman içerisinde kendini geliştirerek muazzam mekanların ortak adresi olmuş durumdadır. Biz de rotamızda Bursa’nın alanındaki en meşhur lezzet mekanlarına konuk oluyoruz. Çiğ böreğinden cantığına, süt helvasından kebapçısına kadar tüm lezzetleri tatmak için yollara düşüyoruz.

Hazırsanız başlayacağız ancak önce birkaç hatırlatma: Sabah kahvaltısıyla başlayacak olan rotamız, bir tam gününüzü alacaktır. Öğle yemeğinden atıştırmalıklara, müzeden Bursa Kalesi’ne kadar uzanan yolculuğumuzdaki her bir durağımızı özenle belirledik. Karnınız aç ve bu şehrin nefis yiyeceklerini tatmaya hazırsanız hadi, artık başlayalım. İlk durağımız nefis bir kahvaltı yapmanız için özenle seçtiğimiz mekan olan Tostçu Salih.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota