Bir Mudanya Mucizesi: Trilye - GeziBilen

Bir Mudanya Mucizesi: Trilye

Bir Mudanya Mucizesi: Trilye

Bursa
10 Gezi Noktası
2 Km
2.518 Adım
77 Kalori

Bursa’ya bağlı Mudanya’nın bir beldesi olan Trilye, keşfedilmeyi bekleyen adeta bir turizm cennetidir. Bölgedeki tarihi evleri, dar ama rengarenk sokakları ve kırmızı kiremitli çatılarıyla göze çarpan sahil kenarındaki bu belde, sahip olduğu hazinelerle de ziyaretçilerini tatmin edecek güzellikte.

Trilye sit alanı olduğu için aslen tüm güzelliği şu an için koruma altında. Osmanlı Devleti’nin 1300’lü yıllar itibariyle Trilye’yi fethetmesinden sonra Rum kesim, bir süre sonra mübadeleyle göç etmiş. Ancak bölgeyi gezerken her taşın altında izlerine rastlamak mümkün.

Şimdi sizlerle günübirlik keyifli bir Trilye keşfi rotası yapacağız. Günübirlik dediysek de ciddiyiz. Bir tam günde tamamlayabileceğiniz bir rota hazırladık. 11 farklı gezi noktasından oluşan yolculuğumuzda Trilye’de neredeyse gezip görmediğiniz yer kalmayacak.

Hazırsanız güneşin doğuşunun oldukça keyifli olan ve manzarasıyla büyüleyen bir alanda kahvaltı yaparak güne başlıyoruz...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota