5 Vakit İbadet - GeziBilen

5 Vakit İbadet

5 Vakit İbadet

Bursa
13 Gezi Noktası
6 Km
8.466 Adım
258 Kalori

Önemli bir inanç turizm noktası olan Bursa, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda yer alan en önemli sultanların yaptırdığı çok mukaddes ibadethanelere ev sahipliği yapar. Sizlerle bu rotamızda Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan bu yana ibadete açık olan birbirinden değerli camilerini ziyaret edeceğiz. 

Bursa’nın dini miraslarını konu aldığımız rotamızda sizlerleyiz. Şehrin simge camilerini gezeceğimiz yolculuğumuzda çok önemli türbelerden, Osmanlı’nın kuruluşundan bu yana tüm haşmetiyle ayakta duran tarihi çınar ağacının altında dinlenmeye kadar uzanan eşsiz bir rota hazırladık. Sabah, öğle ve akşam yemeği için de molalarımızın yer aldığı keyifli ve huşu dolu ibadet rotamız için hazırsanız yola koyulabiliriz. Ancak sabah namazı ile başlayacak olan rotamıza sabahın ilk dakikalarında dahil olmanız gerekli. Tüm gününüzü alacak 13 farklı gezi noktasından oluşan rotamız hazırsanız başlıyor.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota