Tabiatın Hazineleri
Tabiatın Hazineleri

Tabiatın Hazineleri

Artvin

Gezi Noktaları

14 yer

Mesafe

335 Km

Adım

440.162 yer

Kalori

13.420


Rota Bilgilendirme

Kendine güvenen doğa tutkunlarını, bu rotaya bekliyoruz! Şehri ikiye bölen Çoruh Nehri’ne rağmen dik yamaçları, 3 bin 900 metreye kadar yükselen dağları, balta girmemiş ormanları, zengin flora çeşitliliği, dağlarındaki sisli manzaraları ve tarih dolu eserleriyle doğa temalı turistik gezilerin gözde parkurunu sizler için hazırladık. 

Yüzde 95’i orman olan bu şehrin geçit vermeyen dağlarından geçip, cennet gibi yaylalarında serinleyeceğiz. Sadece yayla mı? Şelale, göl, kanyon, yetmeyecek kayak bile yapacağız. Malumunuz UNESCO’nun dahi 2005 yılında Türkiye’nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı ilan ettiği Artvin’de doğal güzellikler saymakla bitecek gibi değil ki! Hal böyleyken biz de siz doğaseverleri düşündük ve GeziBilen olarak harika bir rota hazırladık! Tam anlamıyla tabiatın hazinesine doğru yola çıkıyoruz.  

Böylesine bir hazineyi keşfe çıkabilmek için en az bir, iki gününüzü bu rotaya ayırmanız gerektiğini belirtelim. Hatta sizleri öyle bir yaylaya götüreceğiz ki, dilerseniz bir gece kamp kurabilirsiniz. Bu nedenle kamp ekipmanlarından kayak takımlarınıza kadar çantanızı iyi hazırlayın. Şapka, bandana, mutlak suretle su ve hatta yanınızda birkaç çikolata almanız önemli. Sonra enerjiniz bitmesin! Pek tabi anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi bizden sonraki en önemli arkadaşınız olacak ☺ Bu turdan geriye biriktireceğiniz anıları asla unutamayacaksınız.

Araçsa bu işin olmazsa olmazı! Şehri bölen Çoruh Nehri’ne inat, tabiata doya doya kilometreler aşacağız. Artık vakitlice yola koyulabiliriz, macera dolu bir yolculuk sizi bekliyor.


Öne Çıkanlar

 • Uzun süreli şehir keşfi
 • Şehrin tüm dinamikleri deneyimlenecek
 • Sesli anlatımlar ve deneyimlenmiş içerik
 • Güncel içerikler

Travel
Temple tours
Ancient

Bunu Paylaş:

Yorum Yap
  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler