Tabiatın Hazineleri - GeziBilen

Tabiatın Hazineleri

Tabiatın Hazineleri

Artvin
11 Gezi Noktası
335 Km
440.162 Adım
13.420 Kalori

Kendine güvenen doğa tutkunlarını, bu rotaya bekliyoruz! Şehri ikiye bölen Çoruh Nehri’ne rağmen dik yamaçları, 3 bin 900 metreye kadar yükselen dağları, balta girmemiş ormanları, zengin flora çeşitliliği, dağlarındaki sisli manzaraları ve tarih dolu eserleriyle doğa temalı turistik gezilerin gözde parkurunu sizler için hazırladık. 

Yüzde 95’i orman olan bu şehrin geçit vermeyen dağlarından geçip, cennet gibi yaylalarında serinleyeceğiz. Sadece yayla mı? Şelale, göl, kanyon, yetmeyecek kayak bile yapacağız. Malumunuz UNESCO’nun dahi 2005 yılında Türkiye’nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı ilan ettiği Artvin’de doğal güzellikler saymakla bitecek gibi değil ki! Hal böyleyken biz de siz doğaseverleri düşündük ve GeziBilen olarak harika bir rota hazırladık! Tam anlamıyla tabiatın hazinesine doğru yola çıkıyoruz.  

Böylesine bir hazineyi keşfe çıkabilmek için en az bir, iki gününüzü bu rotaya ayırmanız gerektiğini belirtelim. Hatta sizleri öyle bir yaylaya götüreceğiz ki, dilerseniz bir gece kamp kurabilirsiniz. Bu nedenle kamp ekipmanlarından kayak takımlarınıza kadar çantanızı iyi hazırlayın. Şapka, bandana, mutlak suretle su ve hatta yanınızda birkaç çikolata almanız önemli. Sonra enerjiniz bitmesin! Pek tabi anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi bizden sonraki en önemli arkadaşınız olacak ☺ Bu turdan geriye biriktireceğiniz anıları asla unutamayacaksınız.

Araçsa bu işin olmazsa olmazı! Şehri bölen Çoruh Nehri’ne inat, tabiata doya doya kilometreler aşacağız. Artık vakitlice yola koyulabiliriz, macera dolu bir yolculuk sizi bekliyor.


Yorumlar

 • Celil
  01.09.2021 07:07

  muhteşem

 • Ahmet
  01.09.2021 07:07

  görülmeye değer

 • furkanakay
  20.06.2022 13:39

  Arabayı nereden kiralıyoruz?

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota