Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Artvin
12 Gezi Noktası
238 Km
312.745 Adım
9.535 Kalori

Türkiye'nin en küçük illerinden biri olmasına rağmen en büyük ve en organik lezzetlerini mutfağında barındıran Artvin’in en gözde işletmelerine konuk olmaya hazır mısınız?

Doğal güzelliği kadar lezzet duraklarıyla da ön plana çıkan Artvin’de işletmeler oldukça sıcak kanlı ve misafirperver. Yöresel lezzetleri, geleneksel mimarileriyle sunan işletmelerden, lezzetin en hasını titizlikle hazırlayan mutfakları ziyaret edeceğiz. Özellikle Andanuç, Borçka, Şavşat ve merkezde konumlanan bu leziz yerlere gidip, buraya özgü yiyeceklerin en güzelini tadacağınız bir rota hazırladık.

Peki sadece yemek mi? Tabi ki de hayır. Bu şehrin kalesine dahi çıkacağız! Bomba isimli tostunu da tadacağız -ki tost dediğimize bakmayın bu lezzet gerçekten de bomba gibi- dünyanın en büyük Atatürk heykelini de göreceğiz. Bir günde ne kadar çok lezzeti tadacağımıza dair daha fazla spoiler vermeyelim. Hazırsanız başlıyoruz ancak rotamızı Pazar günü deneyimleyecekseniz, ilk durağımız kapalı olduğundan es geçmeniz gerektiğini de belirtelim...

Yorumlar

 • oguzhan8006
  26.07.2022 18:14

  çok güzel yemek ler

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler