Alanya'yı Bir Günde Keşfet - GeziBilen

Alanya'yı Bir Günde Keşfet

Alanya'yı Bir Günde Keşfet

Antalya
11 Gezi Noktası
78 Km
101.689 Adım
3.100 Kalori

Akdeniz’in en güzel kentlerinden Antalya'da tatil elbette bir harika. Ancak denizi güzel, plajları şahane olan bu şehri henüz tam anlamıyla tanıyor değilsiniz. Peki, tam bir gün bile sürmeyecek rotamızla Alanya’nın tüm hazineleriyle tanışmaya ne dersiniz?

Alanya, tarihi yerleri, müzeleri, kalesi, mağarası, plajı, dağları ve nehirleriyle misafirlerine unutamayacağı güzellikte bir tatil vaat ediyor. Ancak bu bölge yalnızca tatil köyleriyle ünlü değil. Kendi içinde öyle şahane tarihi ve kültürel değerler barındırıyor ki...

Toros Dağları’nın sarmaladığı küçük bir yarımada üzerine kurulan Alanya’nın, yapılan araştırmalarda Üst Paleolitik Dönem'e, yani M.Ö. 20000-17000’li yıllara dayandığı tahmin ediliyor. Ancak bilinen tarihi, Bizans’a uzanıyor.

Bugüne kadar genellikle turizm kaynaklı bilinirlik kazanan Alanya’nın siz hazır olduğunuzda tarihi hazinelerine doğru keşfe çıkacağız. Kızıl Kule’ye de çıkacaksınız, panoramik asansöre de bineceksiniz. Şehrin en eski camiini görüp, şehrin en önemli kanyonunu gezip, denizcilere yol gösteren fenerle de özçekim yapacaksınız. O halde hadi lafı uzatmadan başlayalım.

Yorumlar

 • caglaacetin
  28.07.2022 07:57

  Kısıtlı sürede Alanya'nın tarihini ve doğasını keşfetmek için tercih ettik, memnun kaldık :)

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota