Hanlar Hamamlar - GeziBilen

Hanlar Hamamlar

Hanlar Hamamlar

Ankara
7 Gezi Noktası
6 Km
5.888 Adım
180 Kalori

Bugün kendinizi şımartma günü. Ankara’da 3’üncü yüzyıldan kalma hamamları görüp, 14’üncü yüzyılda inşa edilen başka bir hamamda kese attırıp, 18’inci yüzyılda yaptırılan bir handa yemek yedikten sonra, 16’ncı yüzyıldakinden kalma diğer handa ise çayınızı kahvenizi içeceksiniz. 

Yüzyıllar arası geçiş yaşayacağımız Ankara rotamızda, hanlarından hamamlara inanılmaz egzotik bir güzergah hazırladık. Destinasyonumuz belli, ilk hedefimiz Roma! Roma dediysek, Roma Dönemi'nden kalma belki de Türkiye’nin en eski hamam yapısı olan bir alana gidiyoruz. Ama telaşlanmayın, günün sonunda sürprizli ve de bir o kadar keyifli turumuzu tamamlamış olduğumuzda çok keyif almış olacaksınız.

Bu arada gün sonu demişken baştan belirtelim, rotamız tam 7 farklı gezi noktasından oluşuyor. Bununla birlikte öğlen gibi başlarsanız, yarım gün içinde tüm bu yerlerin tadına sonuna kadar varabilirsiniz. Üstelik akşam son durak olarak seçtiğimiz yerde efsane bir akşam yemeği yiyerek...

Hazırsanız başlıyoruz, ilk durağımız Roma Hamamı...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota