Başkentin Konsept Müzeleri - GeziBilen

Başkentin Konsept Müzeleri

Başkentin Konsept Müzeleri

Ankara
10 Gezi Noktası
34 Km
11.254 Adım
343 Kalori

Türkiye’de tam TÜİK verilerine göre tam 451 tane müze var. Ancak çok net bir şekilde, açık ara Ankara’da bulunan müze sayısı diğer birçok ile göre öndedir. Bu şehirde öyle enteresan ve ilginç müzeler var. İşte şimdi sizlerle bu müzelerden bazılarını keşfe çıkacağız.

Türkiye Hava Kurumu Müzesi ile başlayıp Efsane Profesör Sadık Usta ile noktalayacağımız rotamızda birbirinden değerli müzeleri gezmeye hazır mısınız? 

Toplamda 10 noktadan oluşan Başkentin Konsept Müzeleri adlı rotamızı sizler için aslında bir tam günde bitirebileceğiniz üzere tasarladık. Listemizdeki her bir müzeyi rahatça gezebilmek için Pazartesi hariç hafta içi diğer tüm günleri seçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü rotamızda yer alan ve geneli devlete bağlı olan müzelerin bir kısmı hafta sonları kapalı. Ve tabii tüm dünyada olduğu gibi standart olarak kapalı olduğu gün Pazartesi olanlar da var arasında. Sadece sizden ricamız, rotamıza başlamadan önce Meteoroloji Müzesi’nden giriş için izin almanız. 

Pek çok lokomotif, uçak, meteorolojik aygıt, pul, satranç taşı ve daha fazlasını göreceğiniz rotamız hazırsanız başlıyor. İlk durağımız, biraz önce de söylediğimiz gibi Türk Hava Kurumu Müzesi.

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota