Başkent'in Konsept Müzeleri - GeziBilen

Başkent'in Konsept Müzeleri

Başkent'in Konsept Müzeleri

Ankara
10 Gezi Noktası
35 Km
11.307 Adım
345 Kalori

Türkiye’de TÜİK verilerine göre tam 451 tane müze var. Ancak Ankara’da bulunan müze sayısı diğer birçok ile göre açık ara öndedir. İşte şimdi sizlerle bu müzelerden bazılarını keşfe çıkacağız...

Türkiye Hava Kurumu Müzesi ile başlayıp efsane Profesör Sadık Usta ile noktalayacağımız rotamızda birbirinden değerli müzeleri gezmeye hazır mısınız? 

Toplamda 10 noktadan oluşan 'Başkent'in Konsept Müzeleri' adlı rotamızı sizler için aslında bir tam günde bitirebileceğiniz üzere planladık. Listemizdeki her bir müzeyi rahatça gezebilmek için Pazartesi hariç hafta içi diğer tüm günleri seçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü rotamızda yer alan ve geneli devlete bağlı olan müzelerin bir kısmı hafta sonları bir kısmı ise Pazartesi günleri kapalı. Sadece sizden ricamız, rotamıza başlamadan önce Meteoroloji Müzesi’nden giriş için izin almanız. 

Pek çok lokomotif, uçak, meteorolojik aygıt, pul, satranç taşı ve daha fazlasını göreceğiniz rotamız hazırsanız başlıyor...

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota