Azmak Nehri - GeziBilen

Azmak Nehri

Azmak Nehri

Muğla Akyaka içinde yer alan Azmak Nehri, şehrin doğal güzellikleri arasında ön plandadır. Tam olarak Gökova bölgesinde bulunan bu önemli nehir, yerli ve yabancı turistlerden tam not alıyor. Burası, tatlı su nehri olarak geçer. Nehrin hemen yanında bulunan sazlıklar ve ördekler, bölgeye apayrı bir renk ve güzellik katar. Akyaka’da tatil yapanların genelde ziyaret ettiği Azmak Nehri, oldukça hoş bir manzara sunuyor. Nehir bu yapısıyla huzurlu bir atmosfere sahiptir. Sadece nehrin güzelliğini izlemek bir tarafa, burada aynı zamanda çok sayıda aktiviteye dahil olabilirsiniz. Kartpostallık koyları dışında, bol oksijenli havasıyla Azmak Nehri; özellikle sakin bir yerde zaman geçirmek isteyenler için idealdir. Ula ilçesinde yer alan nehir ile Marmaris arasında 30 kilometre civarında bir mesafe vardır. Aynı zamanda Azmak Nehri, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda konumlanır. Muğla Dalaman Havalimanı, Azmak Nehri’ne yaklaşık olarak bir saatlik mesafededir. Nehrin en bariz özelliği suyunun oldukça soğuk olmasıdır. Nehir çevresinde yürüyüşler yapmak dışında fotoğraf makinenizle beraber yeni güzellikler keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda burada Nisan ve Ekim ayları arasında düzenli olarak tekne turları organize edilir. Dilediğiniz ölçüde bu turlara sevdiklerinizle beraber katılabilirsiniz. Bölgede aynı zamanda kano kiralayabileceğiniz işletmeler de yer alır. Azmak Nehri’nin son zamanlarda popülerleşmesi sayesinde nehrin kenar bölgelerine çok sayıda restoran açıldı. Bir yandan nehre karşı sevdiklerinizle beraber yemek yerken diğer yandan da gün batımını izleyebilirsiniz. Azmak Nehri’nde son dönemde bilhassa rüzgar sörfü de önemli bir popülerlik kazandı. Nehir çevresindeki fiziksel koşullar, bu sporu yapmak için oldukça uygun. Nehir içinde levreklerin varlığı dikkat çekici düzeydedir. Bu bağlamda nehir çevresinde balıkçı tekneleri hoş bir görüntü oluşturur.

Azmak NehriAzmak NehriAzmak NehriAzmak Nehri

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:26

  Tertemiz suda yüzebileceğiniz ,tekne turu yapabileceğiniz birbirinden farklı balıkları görme fırsatı bulacağınız bir yer: Azmak Nehri 💦💧

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota